דור נהרג בהתהפכות הג'יפ הצבאי בגולן: "הוא היה ילד מדהים"

בשעות הצהריים הידפקו נציגי הצבא על דלת ביתם של בני משפחת ג'אן בראשון לציון ומסרו להם את הבשורה המרה על מותו של בנם בתאונת הדרכים הקטלנית. חבריו מתקשים להשלים עם האסון: "הוא היה אדם טוב שעזר לאחרים"

בני משפחתו וחבריו של טוראי דור ג'אן קיבלו בהלם ובזעזוע את הבשורה המרה על מותו, בהתהפכות הג'יפ שבו נסע לפני הצהריים ברמת הגולן. "הוא היה ילד מדהים", אמרה לחדשות 2 באינטרנט בקול שבור ליאור מוסקו, חברתו של דור לפעילות בקן הנוער העובד והלומד בראשון לציון, עיר מגוריו. "הוא היה ילד מאוד חברותי וחכם. בלימודים הוא הצטיין ובתנועה היה תמיד מצחיק. הוא היה אדם טוב שעזר לאחרים".

בצה"ל ממשיכים לחקור את הנסיבות שהובילו לתאונה הקטלנית, שגבתה את חייו של דור ובה נפצעו קשה שניים מחבריו. ההתהפכות התרחשה בדרום רמת הגולן, בקטע כביש 98 שבין יהונתן לבין אלוני הבשן. כוחות ההצלה שהגיעו לזירת האירוע החלו לטפל בדור, שנפצע אנושות, ובשני חבריו. זמן קצר אחר כך נאלצו לקבוע את מותו, ואילו הנפגעים פונו מהמקום במסוק לבית החולים "רמב"ם" שבחיפה.

על הרגע שבו קיבלה את ההודעה על מותו של חברהּ אמרה מוסקו: "בצהריים התקשרה ידידה קרובה שלי, עוד לפני שהשם שלו פורסם. והיא סיפרה לי שבאו מהצבא להודיע למשפחה. אני מתכוונת ללכת להלוויה. הרבה חברים הלכו לבקר את ההורים, אבל כרגע אני לא מסוגלת מבחינה נפשית להגיע לבית שלו. הייתי בהלם מוחלט כששמעתי על מה שקרה. התחלתי לבכות כי הכרתי אותו טוב".

"אי אפשר לעכל דבר כזה"

חבר אחר של דור, אלעד אשכנזי, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אני לא חושב שאפשר לעכל דבר כזה". מכר אחר של החייל, רועי לביוד, הגיב על הדברים וכתב: "קשה להאמין". על הפעילות הראשונית של כוחות ההצלה בזירת התאונה אמר טפסר-משנה יאיר אלקיים, סגן מפקד שירותי הכיבוי גליל עליון-גולן: "סיור צה"לי התהפך ונלכדו שני חיילים. הכבאים נאלצו להפעיל אמצעים כבדים ואף השתמשו במנוף כדי לחלץ את הפצועים, ומהשצליחו - העבירו אותם לטיפול מד"א ושירותי הרפואה הצבאיים".

פראמדיק מד"א משה מור-יוסף סיפר: "הגענו לזירת האירוע והבחנו בשני פצועים מחוץ לרכב ושניים שלכודים תחתיו. הזעקנו מיד את כוחות הכיבוי. בינתיים, טיפלנו בחיילים שהיו מחוץ לרכב. בתום מאמצי החילוץ ופעולות ההחייאה נקבע מותו של אחד החיילים שמצבו היה לפני כן אנוש".

רק ביום שישי שעבר נהרג בחילופי אש עם מחבל בגבול רצועת עזה סמל-ראשון נתנאל מושיאשוילי, בן 21 מאשקלון. מושיאשוילי שירת כחובש בגדוד 12 של גולני ונפגע מירי המחבל - שאחר כך חוסל. הוא הובא למנוחות היום בבית העלמין הצבאי שבעירו. במקביל, דיווחו הפלסטינים על הרוגים ופצועים מאש חיל האוויר ברצועה - וביישובי עוטף עזה הועלתה הכוננות מחשש לירי רקטות בתגובה.
 
מושיאשוילי היה אמור להשתחרר מצה"ל במרס 2013. הוא היה בן בכור להוריו והותיר אחריו חמישה אחים קטנים. "הוא התנהג כמו לוחם אמיתי עד הרגע האחרון", העידו חבריו לשירות הצבאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת