מגשים חלום: התגייס עם פיגור שכלי

בגיל 25 החליט אביה כהן מבית שמש להתגייס לצבא למרות שהוא סובל מפיגור שכלי. בטקס מרגש שנערך בכותל בחמישי האחרון, הוא סיים טירונות וקיבל כומתה עם עוד 12 מחבריו שסובלים מנכויות. "אני מגשים את החלום שלי", סיפר טוראי כהן לחדשות 2 באינטרנט. כעת הוא משרת במטבח: "החיילים מקבלים אותי יפה"

"רציתי לתרום". טוראי אביה כהן (דובר צה"ל)

אביה כהן בן ה-25 מבית שמש הגשים ביום חמישי האחרון חלום רחוק שנראה מובן מאליו עבור מרבית הצעירים בישראל והתגייס לצה"ל. לכאורה אין בכך שום דבר מיוחד למעט העובדה שאביה סובל מפיגור שכלי.

על אף מצבו הרפואי, החליט אביה להתגייס לצבא כחלק מפרויקט "מגשימים חלום" של פיקוד העורף, המשלב צעירים בעלי נכויות קוגנטיביות. בשבוע שעבר, בטקס מרגש בכותל המערבי יחד עם עוד 12 מחבריו, הוא קיבל כומתה והחל לשרת בצבא.

"טירונות המתנדבים הייתה קשה, היה לי קשה לצאת מהבית", סיפר טוראי כהן לחדשות 2 באינטרנט. "מצד שני ירינו בנשק וזה היה מאוד כיף. זה עשה קצת רעש אבל אני הצלחתי". אביה צפוי לשרת בצה"ל כמתנדב במשך כשנה וחצי. "רציתי להתגייס לצבא - אני מגשים את החלום שלי ורציתי לשמור על כולם במדינה", הוא אומר.

בחודשים האחרונים לפני הטירונות התנדב אביה במטבח של בסיס פיקוד העורף ברמלה, שם ימשיך לבצע את תפקידו כחייל מן המניין. "אני לא מתקשה, אלא מתפקד יפה בבסיס - אני מסדר מלח ופלפל על שולחנות החיילים, ממלא להם מים בקנקנים ומנקה את השולחנות", הוא מסכם. "החיילים מקבלים אותי מאוד יפה, הם מחייכים אלי ואומרים שאני חמוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת