צפו: סיירת הטרור של גולני באימון חילוץ בני ערובה מבית ספר

הצוות המיוחד של סיירת גולני הוקם במיוחד כדי לטפל בפיגועי מיקוח עם בני ערובה באזור הצפון. אנחנו מביאים כאן לראשונה תיעוד ראשון של פעילות הצוות - בתוך בית ספר. "אנחנו משתדלים לדמות את התרגילים למציאות, שם זה יהיה הרבה יותר מורכב", סיפר מפקד הצוות. כך זה נראה

דמיינו שאתם ישובים בתוך כיתה, מקשיבים לדברי המורה ומסכמים - כשלפתע מפתיעים אתכם קציני וחיילי צוות הטרור של סיירת גולני. החיילים האלה נמצאים בכוננות 365 ימים בשנה, ויגיעו ראשונים לכל אירוע חריג בגבול הצפוני.

בתחילת כל תרגול, נפגש מפקד הכוח לשיחה קצרה עם רכז הביטחון השוטף של אותו ישוב, שמעביר לו פרטים חיוניים וראשוניים על מצב האירוע. לאחר מכן, פורצים החיילים לבית הספר ומשתמשים במצלמות שבשגרה מפקחות על התלמידים. "אירוע אמיתי יהיה מורכב, עם פצועים ובני ערובה. לכן אנחנו משתדלים לדמות את התרגיל למציאות", מסביר איציק, מפקד צוות בסיירת.

30 שנים אחרי מלחמת לבנון הראשונה ושש שנים אחרי השנייה, הצפון פורח ומשגשג. עם זאת, מור, אחד מקציני הטרור ביחידה, מסביר את חשיבותו של הצוות. "ליל הגלשונים ואירוע מעלות שהתרחשו לפני עשרות שנים מדגישים כי אירועים כאלה תמיד באים בהפתעה, כך שחשוב שיהיה כוח שיהיה מוכן למחבל שיגיע".

הצוות דואג לתרגל במבני ציבור שונים באזור הצפון. התלמידים שהתרגלו לשקט, מרוצים דווקא מההתרחשות הביטחונית סביבם. "הם מבסוטים לראות את החיילים של גולני מתרגלים", אומר בגאווה מפקד הצוות איציק. גם בתקופה הקרובה ימשיך צוות הטרור של גולני לנוע בין אימון לכוננות וחוזר חלילה - ומקווים שיום אחד לא יהיה צורך בהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת