במקום מרכזי הערים: 20 אלף מסתננים ייכלאו עד סוף השנה

משרד הביטחון וצה"ל יחלו בשבוע הבא בהקמתם והרחבתם של מתקני כליאה עבור 20-25 אלף מסתננים, שיועברו לשם ממרכזי הערים. בנוסף, גם זרים שייעצרו ללא אשרה יועברו למתקנים הללו. "בעיית המסתננים זו בעיה קשה, אבל אנחנו מטפלים בה", אמר ראש הממשלה נתניהו

חיילי צה"ל עוצרים מסתננים בגבול (רויטרס)

מתרחב הטיפול בבעיית המסתננים: משרד הביטחון הודיע הערב על הכשרתם של 20-25 אלף מקומות שהייה למסתננים עד סוף השנה, במספר מתקני כליאה ברחבי הארץ. במקביל נערך משרד הביטחון להקמתם של מתקנים נוספים.

על-פי התכנית שגיבש מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל.) אודי שני, בתוך חודשים ספורים יועמדו לרשות המדינה יותר מ-20,000 מקומות שהייה בכ-5 מתקנים שיקימו משרד הביטחון וצה"ל, מתקנים שיימסרו לשירות בתי הסוהר ומשרד הפנים.

במשרד הביטחון הדגישו כי התכנית בוצעה על פי הנחיותיו של ראש הממשלה, והוצגה לו היום. "מטרת התכנית היא להביא לכך שכל המסתננים שיכנסו לארץ, החל מהשבוע הבא, יועברו ישירות למתקני השהייה, ישהו בהם תקופות ארוכות מאוד, זאת מבלי להגיע לערים ברחבי הארץ", נמסר.

רה"מ: "זו בעיה קשה - אנו מטפלים בה"

בנוסף למתקני הכליאה שנמצאים כיום באזור הדרום, יקים משרד הביטחון בשיתוף צה"ל שלושה מתקנים חדשים - כולם במתחם כלא קציעות.

הפגנת תושבי דרום ת"א (רויטרס)

"המתקנים יוקמו על תשתיות מים, חשמל וביוב שנמצאים שמקים המשרד באזור ונמצאים במצב מתקדם. משרד הביטחון ביחד עם משרדי ממשלה אחרים יעשה כל שניתן, על מנת להתאים את תשתיות המים והביוב לכללים הנדרשים, בתאום עם הרשויות באזור ובפרק הזמן הקצר העומד לרשותו", הוסיפו במשרד הביטחון.

בעקבות פסיקת בית המשפט הבוקר, מסתננים לישראל מדרום סודן נדרשים לעזוב את המדינה בתוך שבוע- אחרת יכלאו ויגורשו. ראש הממשלה נתניהו קיים היום דיון עם השר ישי בעניין, במהלכו סוכם על הקמת מתקני כליאה והרחבת המתקנים הקיימים באלפי מקומות, וכן על חקיקה שתסדיר את הענשתם של  מעסיקי עובדים לא חוקיים. נתניהו הנחה את כל הגורמים המעורבים להאיץ את ההליכים. 

"נקדם את בניית מתקני הכליאה, נפעיל סנקציות כנגד מעסיקי מסתננים ונתגבר את פלוגת מג"ב בדרום ת"א", אמר ראש הממשלה בתום הדיון. "זו בעיה קשה אבל אנחנו מטפלים בה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת