דור חדש: האב והבן באותו תפקיד

כנראה שהאהבה לטנקים היא משהו גנטי, אחרת קשה להסביר כיצד 25 שנים לאחר ששירת דרור סעדיה בתפקיד נהג טנק בגדוד בשיריון, משרת עתה בנו יוסי באותו גדוד ואף באותה פלוגה. "כשהייתי קטן הוא דיבר הרבה על טנקים, היום הוא נותן לי טיפים", מספר הבן

דרור יוסי סעדיה. טנקיסטים (דובר צה"ל)

כשדרור סעדיה התגייס בשנת 1986 להיות נהג טנק בפלוגה ו' בגדוד 74 של השריון הוא בטח לא חשב על היום שבנו יגיע בדיוק לאותו התפקיד בפלוגה. 25 שנה אחרי שניהם מדברים בהתרגשות על התפקיד ועדיין מאושרים מסגירת המעגל המשפחתית.

"הדברים התגלגו די במקרה ובסוף ההכשרה שלי בחיל השריון שובצתי בפלוגה של אבא שלי באותו התפקיד", סיפר לחדשות 2 באינטרנט סמ"ר יוסי סעדיה, נהג טנק בגדוד 74 של חטיבה 188. "כשהייתי קטן הוא דיבר הרבה על הטנקים וכשהגעתי לתפקיד הוא נתן לי טיפים ושיתף אותי בבדיחות על טנקים".

אביו של יוסי, דרור, התגייס בשנת 1986 והיה נהג על טנק מסוג "שוט". מאז ועד היום, הטכנולוגיה השתנתה ובנו הוא כבר נהגן על טנק מסוג "מרכבה" סימן 3. "הטנקים התפתחו אבל השפה נשארה אותו הדבר", מספר הבן הגאה.

"אני זוכר את עצמי על אותם הטנקים"

האב בטוח כי שום דבר לא השתנה חוץ מהטנקים. "מבחינת החומר האנושי זה אותם לוחמים, מוטיבציה וגאוות יחידה", מספר דרור שנלחם עם הטנק בלבנון. "אמרתי לו להיזהר כי הטנק הוא כלי מסוכן ואפשר להיפצע". לאחרונה ביקר האב אצל בנו בפלוגה והתרגש. "זה החזיר אותי כמה שנים אחורה - אני זוכר את עצמי על הטנקים".

ומה עם התעללויות? האב מדגיש כי אצלו היה פער בין ותיקים לצעירים אך לא היו מכות. "גם בני לא סיפר לי שום דבר חריג", מסכם השריונר הוותיק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת