מאסר לחייל שהתעלל בחתול

עונש חמור נגזר על חייל המשרת בדרום הארץ, שהורשע בהתעללות בבעלי חיים. בית הדין הצבאי שלח אותו ל-30 ימי מאסר לאחר שהניח פיתיון לחתול ושפך עליו מים רותחים

התעלל בחתול ונשלח למאסר. אילוסטרציה (חדשות 2)

איסור על התעללות בבעלי חיים אמנם לא נמנה עם ערכי צה"ל, אך בצבא מעוניינים להרתיע את ההתנהגות הפסולה ונוקטים ביד קשה כלפי חיילים שנתפסו מתעללים בבעלי חיים. חיל צה"ל שהורשע בהתעללות בבעלי חיים לאחר ששפך מים רותחים על חתול עזוב, נשפט בחומה ל-30 ימי מאסר בפועל, כפי שפורסם באתר דובר צה"ל.

חייל צה"ל שמשרת במוצב במרחב הערבה, נאשם שהניח פיתיון בסמוך למטבח על מנת לפתות חתול עזוב שהסתובב באזור. כשהתקרב החתול לפיתיון, שפך עליו החייל מים רותחים ממייחם אותו הרתיח קודם לכן. כתוצאה מכך נכווה החתול ודימם.

בית הדין הצבאי הרשיע את החייל בעבירת התעללות בבעלי חיים, לפי הסעיף לחוק צער בעלי חיים הקובע כי "לא יענה אדם בעל חיים, לא יתאכזר אליו ולא יתעלל בו בדרך כלשהי", וגזר עליו 30 ימי מאסר בפועל ו-5 חודשי מאסר על תנאי, בנוסך לקנס כספי והורדה בדרגה.

בתחילת חודש פברואר הוגש תיקון הצעת החוק להגנה על בעלי חיים אשר מתייחס לחינוך אשר ימנע התעללות. משמעות החוק תשפיע רבות על כל אותם מקומות בצה"ל בהם נעזרים בבעלי חיים. חוק צער בעלי חיים (1994) קובע בין היתר איסורים על התעללות בבע"ח, הגבלות על העבדתם, איסור על המתה ברעל ואמצעים לאכיפה וענישה של העוברים על ההוראות. התיקון לחוק בא להשלים את הוראות החוק ולפעול למניעת התעללות מיותרת בדרכים של חינוך והכשרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת