משחק המחשב שמכשיר רופאים בצה"ל

משחק הרשת Second Life - הגרסה הצבאית. קורס הרופאים הצבאיים של צה"ל אימץ את משחק המחשב הפופולרי, בגרסה משודרגת, כדי להכשיר רופאים למצבי חירום ומלחמה. 30 רופאים בהכשרה משחקים בו-זמנית ומפקד הקורס מפקח

משחק מלחמה (דובר צה"ל)

איך אפשר לתרגל 30 רופאים במקביל באירוע של פיצוץ מטען במחסום? עד כה זה נחשב לכמעט בלתי אפשרי, אבל משחק מחשב חדש שנכנס לחיל הרפואה מאפשר עכשיו לרופאים הצעירים לבחון את יכולותיהם בשטח במשחק רשת מיוחד - בו הם לומדים לפקד ולתפעל אירוע חבלני בזמן אמת.  

המשחק נכנס לאחרונה לקורס הרופאים הצבאיים ובצה"ל רכשו פיתוח שלו על מנת שיותאם לצרכים של הרופאים הצבאיים והמציאות הצה"לית. כך למשל, האנימציה של המשחק מציגה חיילים במדי צה"ל, אמבולנסים צבאיים ומסוקים צבאיים ומאפשרת לתת ולקבל פקודות באמצעות אוזניה ומיקרופון - כך שמפקד הקורס מפקח על החניכים בזמן המשחק. בנוסף, מפקד הקורס שהוא גם מפקד על המשחק יכול לשתול בתוכו פיצוצים, פצצות, ערפל, רעשין ועשן - על מנת לגרום לו לקבל תחושה אמיתית.  

מדובר במשחק הרשת Second Life, בגרסה צבאית, במהלכו הרופאים צריכים לקבל החלטות הרות גורל על האירוע החבלני. "הם מדווחים לי איזה אמצעים הם צריכים, כמה אוטובוסים להזמין והאם להקפיץ מסוק ואני עוזר להם לתפעל את האירוע ורואה איך הם מתמודדים איתו", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט מפקד קורס קציני רפואה, סרן ד"ר עופר אלמוג. "החניך יכול לגרור באמצעות העכבר את הנפגע באירוע לתוך האמבולנס או למסוק ולטפל בו". החניכים מתחברים למשתמשים שלהם, שמים את המקרפון והאוזניות ויוצאים לקרב הממוחשב.

בצה"ל מבינים כי רק המשחק לא יכול להכשיר את הרופאים לאירועים. "את מה שהם עושים במחשב הם יעשו בשבוע הבא בשטח וזה ייתן להם הרבה חומר למחשבה", מבהיר סרן ד"ר אלמוג. "אנו מבינים כי רק התרגול האמיתי בשטח ייתן להם מבין מה זה באמת אבל במשחק אני יכול להנחית מסוק באימון - מה שאני לא יכול לעשות מבחינה לוגיסטית באימון האמיתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת