תחקיר: "צוללת הדולפין נושאת טילים גרעיניים"

השבועון הגרמני "דר שפיגל" חושף הבוקר בתחקיר מיוחד כי צוללות הדולפין שנבנו בגרמניה והועברו לישראל נושאות טילי "פופאי" בעלי ראש נפץ גרעיניים, שמטרתם להנחית מכת תגובה במקרה של מתקפת גרעין על ישראל. "צוללות החמושות בנשק הגרעיני הן אות לכך שהמדינה היהודית תכה בכוח במקרה של תקיפה גרעינית נגדה", נכתב

הצוללת בדרכה לישראל, ארכיון (העיתון קילר נחריכטן)

התשובה לגרעין האירני? עד כה זה היה בגדר השערות בלבד, אך השבועון הגרמני "דר שפיגל" מפרסם הבוקר תחקיר לפיו שלוש צוללות הדולפין שברשות ישראל שנבנו בגרמניה, הן למעשה מאגר גרעיני נייד ומוסתר שנועד לשרת את ישראל במקרה של מתקפה גרעינית מצד אירן שתמנע יכולת תגובה גרעינית מהיבשה - כלומר יכולת "מכה שניה".

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הכחישה בכבר את יכולתן הגרעינית של הצוללות, אך לפי התחקיר הרי שבכירים במשרד ההגנה הגרמני שהיו מעורבים בתכנונן מודים שהן בעלות יכולת כזאת. "הצוללות החמושות בנשק הגרעיני הן אות לכך שהמדינה היהודית תכה בכוח במקרה של תקיפה גרעינית נגדה", נכתב בעיתון.

אח"י תנין - צוללת הדולפין השלישית של חיל הים - שתגיע לישראל במהלך 2013 בתום סדרת בדיקות ואימונים, נחשבת לצוללת מהמתקדמות בעולם, והיא כלי המלחמה היקר ביותר של צה"ל. הצוללת החדשה היא בעלת מערכות טכנולוגיות מתקדמות ומנוע דיזל.

על פי הפרסום ב"דר שפיגל", ה"דולפין" נושאת טילי "פופאי" טורבו SLM שיוצרו על-ידי רפא"ל, בעלי ראשי נפץ גרעיניים של 200 ק"ג שיוצרו בכור הגרעיני בדימונה. הצוללת נבנתה במספרת החברה הגרמנית HDW בעיר קיל וייצורה היה חשאי על פי דרישות ישראליות חשאיות, כולל - על פי הדיווח - הוספה של ארבעה צינורות טורפדו. "ברור כי מצינורות כאלה יכול לצאת רק טיל המיועד ליבשה", אמר גורם בכיר לעיתון הגרמני.

שליש ממחיר הצוללת מומן על ידי הממשלה הגרמנית. שתי צוללות נוספות נמצאות בימים אלה בבנייה בגרמניה וצפויות להימסר לידי חיל הים במהלך ארבע השנים הקרובות. ממשרד הביטחון נמסר כי "לאורך כל ימות השנה מבצעים לוחמי שייטת הצוללות פעילות מבצעית אינטנסיבית במקומות קרובים ורחוקים ופועלת הרחק מעין הציבור. הצוללת הרביעית והצוללות הבאות, שיכפילו את מספר הצוללות של מדינת ישראל, מהווה חוליה מרכזית בהגנה ובשמירה על ביטחונם של אזרחי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת