צה"ל תקף 5 מוקדי טרור ברצועת עזה; 7 פלסטינים נפצעו

תקיפה לילית ברצועה: כלי טיס של חיל האוויר תקפו הלילה שלושה אתרים לייצור אמצעי לחימה ושתי מנהרות טרור ברצועת עזה. התקיפה מהווה תגובה לתקרית הירי בסוף השבוע, שבה נהרג סמל ראשון נתנאל מושיאשווילי ז"ל. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות. הפלסטינים דיווחו על 7 פצועים

חיל האוויר תקף ברצועת עזה. ארכיון (רויטרס)

כלי טיס של חיל האוויר תקפו הלילה חמישה יעדים ברצועת עזה, בתגובה על תקרית הירי ביום שישי, שבה נהרג סמל ראשון נתנאל מושיאשווילי ז"ל.

סמוך לשעה 01:00 אחר חצות דיווחו תושבים פלסטינים ברצועה על הדי פיצוצים עזים. מדובר צה"ל נמסר כל כלי טיס של חיל האוויר תקפו שלושה אתרים לייצור אמצעי לחימה במרכז הרצועה, השייכים לחמאס ולג'יהאד האסלאמי. כמו כן הותקפו שתי מנהרות טרור - אחת בצפון הרצועה ואחת בדרומה.

"התקיפה מהווה תגובה לאירוע הירי שהתרחש ביום ו' בסמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה, בו נהרג סמ"ר נתנאל מושיאשווילי ז"ל", נמסר מדובר צה"ל. כמו כן דווח כי זוהו פגיעות מדויקות בכל המטרות וכי כל מטוסינו שבו בשלום.

גורמים פלסטינים מדווחים כי בתקיפה על בית במחנה הפליטים נוסיראת שבמרכז הרצועה נפצעו לפחות 7 בני אדם, בהם שני ילדים. מקורות רפואה ברצועה מסרו כי מצבם של שניים מהפצועים מוגדר קשה והם פונו לקבלת טיפול רפואי בביה"ח אל-קודס.

בינתיים, באוגדת עזה עדיין מתחקרים את האירוע הטרגי בסוף השבוע. מתחקיר ראשוני עולה כי המחבל נכנס לשטח ישראל עם קלצ'ניקוב, מחסניות ורימונים, והפתיע את הכוח בעוד נתנאל ז"ל הסתער עליו. לאחר מכן חבריו לגדוד חיסלו אותו. ההערכה היא שהמחבל תכנן לבצע פיגוע באחד היישובים בסביבה - נירים, עין השלושה או כיסופים - ולא תכנן לחטוף חייל, כפי שהעריכו בצבא בתחילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת