"נתנאל רצה להיות חובש כמו אבא"

מאות חברים ובני משפחה ליוו את נתנאל מושיאשיווילי בדרכו האחרונה. בני משפחתו קיבלו בתדהמה את הבשורה על מותו וסיפרו על צעיר שוויתר על הישיבה בשביל ללכת בדרכו של אביו ולשרת כחובש בגולני

מאות חברים ובני משפחה ליוו את סמל-ראשון נתנאל מושיאשווילי, שנהרג הבוקר בחילופי אש בגבול עזה, בדרכו האחרונה. בשעות הצהריים הובא מושיאשווילי למנוחות בבית העלמין הצבאי החדש בעירו אשקלון. בני משפחתו סיפרו בצער על צעיר שנלחם כנגד כל הסיכויים על מנת להמשיך את המסורת המשפחתית ולשרת כחובש בגולני.

"הוא עזב את הישיבה במיוחד והתעקש להתגייס לצבא", סיפר אבי מושיאשווילי, דודו של נתנאל, "הוא רצה להיות כמו אבא שלו חובש בגולני ולהמשיך את המסורת המשפחתית". נתנאל אמור היה לצאת ביום ראשון הקרוב לחופשה על מנת לחגוג עם בני משפחתו את בת המצווה של אחותו. "זאת טרגדיה אמיתית", אמרו בני המשפחה.

מושיאשוילי היה אמור להשתחרר מצה"ל במרס 2013. הוא היה בן בכור להוריו והותיר אחריו חמישה אחים קטנים. "הוא התנהג כמו לוחם אמיתי עד הרגע האחרון", העידו חבריו לשירות הצבאי. "הוא היה אהוב מאוד וקשה לעכל את זה. הכל קרה כל כך מהר. המפקדים העריכו אותו מאוד ולכן הם בחרו להוציא אותו לקורס חובשים".

"הוא היה בנאדם מלא שמחת חיים", סיפרה חברת הילדות רווית מזל, "הוא היה מכור לקרבי, מורעל. אני לא מופתעת שהוא הקריב את עצמו בשביל כולם".

בעקבות האירוע: צה"ל תקף ברצועה

בחילופי האש שהתנהלו הבוקר בגבול רצועת עזה בין צה"ל למחבל פלסטיני שחצה את גדר המערכת נהרג מושיאשוילי, בן ה-21 מאשקלון. החייל הוותיק שירת כחובש בגדוד 12 של גולני ונפגע מירי המחבל - שאחר כך חוסל. הוא יובא למנוחות היום בבית העלמין הצבאי שבעירו. במקביל, מדווחים הפלסטינים על הרוגים ופצועים מאש חיל האוויר ברצועה - וביישובי עוטף עזה הועלתה הכוננות מחשש לירי רקטות בתגובה.

בשעות האחרונות נפלו בשטחי המועצה האזורית אשכול שבמערב הנגב שתי פצצות מרגמה, שלא גרמו לנפגעים או לנזק. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי בתקיפה של חיל האוויר ממזרח לעיירה חאן יונס נהרגו כמה בני אדם ואחרים נפצעו, בהם גם כאלה שמצבם קשה. עוד נמסר כי הג'יהאד האיסלאמי קיבל על עצמו את האחריות על התקרית שבה נהרג מושיאשוילי. המחבל שחוסל, כך לפי דיווחי הפלסטינים, הוא אחמד אבו-נאסר, בן 22 במותו, תושב רצועת עזה.

  רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת