נתנאל נהרג בגבול עזה: "לוחם אמיתי עד הרגע האחרון"

חבריו לנשק של חובש גולני נתנאל מושיאשיוילי קיבלו בתדהמה את הבשורה המרה על מותו מאש מחבל בגדר המערכת. "הוא היה אהוב ומוערך מאוד", הם העידו. הוא הותיר אחריו זוג הורים וחמישה אחים קטנים, שייפרדו ממנו היום בהלוויה בבית העלמין בעירו אשקלון. במקביל, תוקף צה"ל בעזה - והפלסטינים מדווחים על נפגעים

בחילופי האש שהתנהלו הבוקר בגבול רצועת עזה בין צה"ל למחבל פלסטיני שחצה את גדר המערכת נהרג סמל-ראשון נתנאל מושיאשוילי, בן 21 מאשקלון. כך נמסר מדובר צה"ל. הודעה נמסרה לבני משפחתו. מושיאשוילי שירת כחובש בגדוד 12 של גולני ונפגע מירי המחבל - שאחר כך חוסל. הוא יובא למנוחות היום בבית העלמין הצבאי שבעירו. במקביל, מדווחים הפלסטינים על הרוגים ופצועים מאש חיל האוויר ברצועה - וביישובי עוטף עזה הועלתה הכוננות מחשש לירי רקטות בתגובה.

מושיאשוילי היה אמור להשתחרר מצה"ל במרס 2013. הוא היה בן בכור להוריו והותיר אחריו חמישה אחים קטנים. "הוא התנהג כמו לוחם אמיתי עד הרגע האחרון", העידו חבריו לשירות הצבאי. "הוא היה אהוב מאוד וקשה לעכל את זה. הכל קרה כל כך מהר. המפקדים העריכו אותו מאוד ולכן הם בחרו להוציא אותו לקורס חובשים".

בשעות האחרונות נפלו בשטחי המועצה האזורית אשכול שבמערב הנגב שתי פצצות מרגמה, שלא גרמו לנפגעים או לנזק. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי בתקיפה של חיל האוויר ממזרח לעיירה חאן יונס נהרגו כמה בני אדם ואחרים נפצעו, בהם גם כאלה שמצבם קשה. עוד נמסר כי הג'יהאד האיסלאמי קיבל על עצמו את האחריות על התקרית שבה נהרג מושיאשוילי. המחבל שחוסל, כך לפי דיווחי הפלסטינים, הוא אחמד אבו-נאסר, בן 22 במותו, תושב רצועת עזה.

המחבל חדר בחסות הערפל

תחילת האירוע לפנות בוקר, כשכוח גולני זיהה חמוש מנסה לחדור לשטח ישראל מתחומי רצועת עזה בחסות הערפל ששרר באותן השעות באזור והראות הלקויה. במקום התפתח קרב יריות שבמהלכו נהרג מושיאשוילי ובסופו חוסל המחבל. בעקבות ההיתקלות, הוחלט בצה"ל על העלאת רמת הכוננות ביישובי עוטף עזה וכוחות צבא מתוגברים ערכו סריקות סביב גדר המערכת.

גורם צבאי מסר לחדשות 2 באינטרנט כי הלוחמים שפעלו בזירה לא צפו את האירוע. "הכוחות פעלו במהירות והצליחו להרוג את המחבל, זאת - למרות שהם נתקלו בו בהפתעה גמורה", הוא ציין - והוסיף: "תצפיתניות זיהו את ניסיון החדירה. ייתכן שהמחבל תכנן לבצע אירוע חבלני גדול".

מפקד החטיבה הדרומית של אוגדת עזה, אלוף-משנה טל חרמוני, אמר כי "בזכות הפעילות המהירה של הכוח נמנע פיגוע גדול יותר נגד האזרחים כאן במרחב. ארגוני הטרור פועלים באופן מגוון נגד כוחותינו ואזרחינו. רק בשבוע שעבר בוצעה צליפה נגד קצין וחייל. אנו נמצאים בלחימה מתמשכת. משימתנו היא להגן על התושבים ואנו עושים זאת באופן נחרץ הכולל חתירה למגע. הכוח הוכיח הבוקר כי הוא נחוש. הוא פעל באופן מהיר וחד, למרות שהוא הופתע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת