חייל צה"ל נהרג בחילופי אש ברצועה

חובש בגולני נהרג הלילה בחילופי אש שהתפתחו בין מחבל לבין כוח צה"ל שזיהה אותו כשניסה לחצות את הגדר סמוך לקיבוץ נירים שבמערב הנגב. הכוח השיב בירי וחיסל את הפלסטיני. גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט: "יכול להיות שהמחבל תכנן פיגוע גדול מאוד"

חובש בגדוד 12 של גולני נהרג הבוקר בהיתקלות בין חיילים לבין מחבל שניסה לחצות את גדר המערכת של הרצועה, סמוך לקיבוץ נירים שבמערב הנגב. מדובר צה"ל נמסר כי הודעה נמסרה לבני משפחתו. בחילופי אש שהתפתחו בין הצדדים חוסל הפלסטיני.

תחילת האירוע כשהכוח שאליו השתייך ההרוג זיהה חמוש מנסה לחדור לשטח ישראל מתחומי רצועת עזה בחסות הערפל ששרר באותן השעות באזור והראות הלקויה. במקום התפתח קרב יריות שבמהלכו נהרג החייל ובסופו חוסל המחבל. בעקבות ההיתקלות, הוחלט בצה"ל על העלאת רמת הכוננות ביישובי עוטף עזה וכוחות צבא מתוגברים ערכו סריקות סביב גדר המערכת.

גורם צבאי מסר לחדשות 2 באינטרנט כי הלוחמים שפעלו בזירה לא צפו את האירוע. "הכוחות פעלו במהירות והצליחו להרוג את המחבל, זאת - למרות שהם נתקלו בו בהפתעה גמורה", הוא ציין - והוסיף: "תצפיתניות זיהו את ניסיון החדירה. ייתכן שהמחבל תכנן לבצע אירוע חבלני גדול".

גורמים ברצועה דיווחו כי לאחר התקרית, ירו מסוקי קרב של חיל האוויר וכוחות שיריון לעבר מרחבים פתוחים באזור הגבול. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל ובכוחות הביטחון ויפעל נגד כל גורם טרור", נמסר בהודעת הצבא - שם ביקשו להדגיש כי "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת - ועליו מוטלת האחריות".

בתקופה האחרונה: עלייה ניכרת בניסיונות החדירה מעזה

באזור גדר המערכת נמשכו הסריקות גם אחרי תום התקרית, כדי להסיר כל חשש מפני מחבלים נוספים שעלולים להימצא בשטח. בהמשך, יקיים צה"ל תחקיר על נסיבות האירוע והשתלשלות האירועים בו שהסתיימה בתוצאה הקשה.

למרות השקט היחסי של התקופה האחרונה בדרום, נרשמה בחודשים שחלפו עלייה ניכרת בניסיונות החדירה מרצועת עזה. גורמי צבא דיווחו כי בהתאם לכך, הוחלט גם על שינויים בדפוסי הפעילות של הכוחות.

תושבי עוטף עזה לא נדרשים, לפי שעה, לשנות את שגרת חייהם ולהישאר בבתים - והנחיות הביטחון ביישובי האזור נותרו בעינן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת