בדרך ללבנון: טילי סקאד שמגיעים עד אילת

על רקע האיומים האחרונים מאירן לפיהם אם המערב יתקוף את סוריה, גם ישראל תיפגע - מסתמן מהצפון איום חדש. חיזבאללה שוקל העברת טילי סקאד-D ללבנון, המסוגלים לפגוע בכל מקום בישראל עד אילת. הסיבה: ארגון הטרור הלבנוני חושש שהנשק המתקדם שלו המאוחסן בסוריה ייפול לידי המורדים

איום חדש מהצפון: חיזבאללה מעוניין להעביר לשטח לבנון טילי סקאד D וציוד נ"מ חדיש המאוחסנים בסוריה - מחשש שיגיעו לידי המורדים נגד בשאר אסד.

בחיזבאללה שוקלים לאחרונה להוציא את הנשק החדיש הקיים כבר בידי הארגון, אך מוחזק בבסיסי החימוש של הארגון במרחב דמשק ולשמור עליו בלבנון. יש לציין כי מדובר בין היתר בטילי סקאד D הנחשבים כבדים ומשוכללים למדי, ויכולים להגיע עד אילת.

הסיבה למהלך נעוצה בחשש של חיזבאללה מפני התנפלות המונית של כוחות חמושים מטעם האופוזיציה על מחסני הנשק שלו בסוריה. בחיזבאללה חרדים כי אנשי "הצבא הסורי החופשי" יבזזו את המחסנים ויגנבו את אמצעי הלחימה.

ישראל הזהירה מפני הכנסת נשק ללבנון

יש להזכיר את האזהרה הישראלית שעומדת כבר בשנה-שנתיים האחרונות, לפיה ישראל לא תעבור בשתיקה על הכנסת נשק נ"מ וטילי הסקאד D ללבנון. בדבריו של נסראללה לאחרונה הוא אף רמז למהלך זה, אך לא פירט.

בתוך כך מפרסמת ועדת החקירה שמינה אסד בעקבות הטבח בחולה, כי 800 מורדים חמושים הם שאחראים לטבח בו נהרגו יותר מ-100 בני אדם. לטענת אנשי ממשלו של אסד, המורדים הלכו לרצוח חבר פרלמנט מטעמו של אסד, ובדרך החליטו לבצע טבח באזרחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת