נפל ממסוק 669 ונהרג, המשפחה תפוצה במיליונים

הוריו של עלא אגבריה, הצעיר שנפל ממסוק של יחידה 669 בעת חילוצו לפני כשלוש שנים, יקבלו מהמדינה 2 מיליון שקלים - כך נקבע בהסכם פשרה שנחתם בין הפרקליטות למשפחה וקיבל תוקף של פסק דין בבית משפט השלום בנצרת. סכום התביעה המקורי עמד על 4.2 מיליון שקלים

המדינה תשלם פיצויים בסך שני מיליון שקלים להוריו של עלא אגבריה, הצעיר שנפל ממסוק של יחידת החילוץ של חיל האוויר (669) במהלך ניסיון חילוץ כושל משדה מוקשים לפני כשלוש שנים. סכום הפיצויים נקבע במסגרת הסכם פשרה בין משפחתו של אגבריה למדינה, לאחר שסכום התביעה המקורי עמד על 4.2 מיליון שקלים.

ב-11 במרץ 2009, נקלע אגבריה לשטח מוקשים בצפון יחד עם אחיו בן 16. השניים היו במקום כדי לצוד דורבנים, כשלפתע התפוצץ מוקש מתחת לרגלו של אגבריה ופצע אותו. צוות של יחידת 669 שהגיעו למקום ניסה לפנותו, אך הכבל שהעלה את אגבריה אל המסוק נותק והוא נפל אל מותו.

שנה לאחר מכן הודו בצה"ל כי אגבריה נהרג כתוצאה מחוסר מקצועיות של צוות החילוץ של יחידת 669.

עוד עלה מהתחקיר של צה"ל כי לצד הפעולה הלא מקצועית של החיילים לא התקיימו גם מספר נהלי בטיחות שייתכן והיו מונעים את התקרית. בצה"ל מסרו אז למשפחתו של אגבריה כי בחיל האוויר לא הבינו את המורכבות המיוחדת והסיכון במשימת החילוץ האווירית משדה המוקשים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת