נחשף תא טרור שתכנן פיגוע תופת במהלך האירוויזיון

הרשויות באזרבייג'ן מדווחות כי נחשפו 40 חברי רשת טרור שתכננו לבצע מספר פיגועים במהלך תחרות השירים האירופאית שנערכה בבאקו ואף להתנקש בחייו של נשיא המדינה, אילהם אלייב. בין המטרות שנבחרו לפיגוע: מלון "מריוט" בו שהו חברי המשלחת הישראלית - להקת "איזבו"

ה"קריסטל הול" בבאקו (AP)

כוחות הביטחון האזריים עצרו 40 חברי תא טרור, אשר על פי החשד תכננו להתנקש בחייו של נשיא המדינה אילהם אלייב במהלך ביקורו בצפון מערב המדינה. עוד חשודים חברי הקבוצה כי ניסו לחבל ולבצע מעשי טרור במהלך תחרות השירים של האירוויזיון, שהתקיימה בשבוע שעבר בבאקו, בירת המדינה - כך מדווחות היום הרשויות באזרבייג'ן.

מהודעת המשרד לעניינים ציבוריים במדינה עולה כי החשד המרכזי הוא כי חברי הקבוצה תכננו פיגועי תופת באזור שבו התגוררו המשלחות שהשתתפו בתחרות האירוויזיון, מתוך כוונה להביא לאבדן חיים רב. בין בתי המלון שבהם תכננו חברי הקבוצה לפגע היו המלונות מריוט והילטון. מחקירת החשודים עולה כי הקבוצה התכוונה לבצע פיגוע תופת גם ב"קריסטל הול", האולם שבו נערכה התחרות.

כפי שפורסם בעבר, קבוצות גזעניות רבות הביעו התנגדות לאירוח האירוויזיון במדינה, מתוך נטיות הומופוביות. לכן, לא מן הנמנע כי חברי הכנופיה פעלו כדי לזרוע פחד ברחבי המדינה ולהביא לביטול התחרות. הם אומנו זמן רב לפני המועד שבו תכננו, על פי החשד, לבצע את הפיגוע, בכלי נשק וחבלה רבים.

במוצאי שבת האחרונה זכתה שוודיה באירוויזיון עם השיר "אופוריה" שבוצע על ידי הזמרת לורין, עם 372 נקודות. להקת "איזבו" הישראלית, כזכור, לא הצליחה להעפיל לגמר התחרות, לאחר שסיימה במקום ה-13 בחצי הגמר הראשון עם 33 נקודות. חברי המשלחת הישראלית זכו לאבטחה גדולה מצד השב"כ, בין השאר בגלל המצב הביטחוני הרגיש באזור.

 במהלך השבועיים שקדמו לתחרות היה חשש רב כי קבוצות גזעניות שונות ינסו לפגוע בהמוני המעריצים שפקדו את הבירה, מרביתם הומוסקסואלים. ארגון איסלמי אף הפיל מספר ימים לפני התחרות את אתר החובבים הגדול ביותר של האירוויזיון, Esctoday, תוך שתילת מסרי נאצה הומופובים בעמוד הראשי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת