חלוץ נבחרת פלסטין שובת רעב בכלא רמלה

מחמוד אל-סרסק, חלוץ נבחרת פלסטין בכדורגל, נעצר לפני שלוש שנים שעה שעשה דרכו לגדה המערבית. לפני 73 ימים הוא פתח בשביתת רעב במחאה על כך שעדיין לא הועמד למשפט, ולטענת עורך דינו מצבו הבריאותי הידרדר משמעותית לאחרונה. שירות בתי הסוהר: "העציר שובת רעב לסירוגין ומקבל את הטיפול הרפואי הנדרש"

נבחרת פלסטין בכדורגל. שביתת רעב (AP)

כדורגלן בסכנת חיים? מחמוד אל-סרסק, חלוץ נבחרת פלסטין בכדורגל, הנמצא במאסר מזה כשלוש שנים, שובת רעב בכלא רמלה כבר 73 ימים. עורך דינו שביקר אותו טוען כי הוא נוטה לאבד את הכרתו לעיתים קרובות ומתריע כי מצבו מידרדר במהירות.

אל-סרסק נעצר בשנת 2009, שעה שיצא מרצועת עזה בדרכו להצטרף את יתר סגל הנבחרת הפלסטינית שהתאמנה בגדה המערבית. לטענת פרקליטו, מאז ועד היום הוא לא הועמד למשפט וטרם נמסר לו במה הוא מואשם.

את שביתת הרעב החל הכדורגלן הפלסטיני ב-19 במרס השנה, והמשיך בה גם לאחר שהסתיימה שביתת האסירים הביטחוניים לפני כשבועיים. לטענת פרקליטו רשויות הביטחון הציעו לו להשתחרר בתנאי שיסכים לצאת לגלות בנורווגיה, אך הוא דחה את ההצעה.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "מדובר בעצור מנהלי שעל פי החלטת בית המשפט נמצא בחזקת שירות בתי הסוהר. העצור שובת רעב לסירוגין מזה תקופה ארוכה, הוא נמצא במתקן הרפואי של השב"ס ומקבל טיפול רפואי כנדרש. במקרה הצורך יועבר העציר לטיפול נוסף בבית החולים".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת