קלנדיה: מחבל ביצע ירי לעבר חיילים ונהרג

כוח צה"ל שפעל באזור מחסום קלנדיה הותקף בירי ובמטען צינור, והשיב אש לעבר מקור הירי. חמוש אחד נהרג ושני נפצע. אין נפגעים בקרב החיילים. צה"ל נערך למנוע עימותים נוספים באזור

מהומות בקלנדיה, ארכיון (רויטרס)

עימות נוסף בגדה: חמושים ירו הבוקר (שלישי) לכיוון כוח של יחידת דובדבן באזור מחסום קלנדיה מצפון לירושלים והשליכו מטען צינור לעבר הכוח. החיילים השיבו באש חיה ופגעו בשניים מבין החמושים הפלסטינים. אין נפגעים לכוחות צה"ל בתקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוח של יחידת דובדבן פעל במקום לעצירת מבוקש, בשעה שנפתחה לעברו אש. אחד המחבלים נהרג, בעוד השני נפצע. לאחר נטרול המתקפה, הלוחמים המשיכו במשימה ועצרו את המבוקש. כוחות צה"ל נערכים באזור למנוע הפרות סדר נוספות. מדובר צה"ל נמסר כי "האירוע יתוחקר".

הבכיר הפלסטיני, רגעים לפני מותו

מות הבכיר הפלסטיני הבעיר את השטח

התקרית הבוקר עשויה להחריף את המתיחות ביהודה ושומרון, שהתגברה לאחר מות הבכיר הפלסטיני זיאד אבו עין בשבוע שעבר. הבכיר, שרצח שני נערים ישראלים ב-1979 ונחשב למקורבו של מרוואן ברגותי, התעמת עם שוטר מג"ב בהפגנה ומת לאחר זמן קצר ונתיחתו קבעה כי המוות נגרם מהתקף לב.

מותו של אבו עין הוביל למחאות רבות ועימותים בגדה, להכרזה על שלושה ימי אבל ולהפסקת התיאום הביטחוני עם ישראל. בתגובה החליט הרמטכ"ל גנץ על תגבור הכוחות ביהודה ושומרון. בשלב זה מדובר בשני גדודים ובהעברת שתי פלוגות מג"ב מאחריות משטרת ישראל לצה"ל.

לפני כשבועיים ניסתה צעירה פלסטינית לדקור אנשי מג"ב וחיילים במעבר, אך נעצרה כשבידה סכין. איש כוחות הביטחון ביצע ירי באוויר ושוטר השתלט על המחבלת - ועצר אותה.