מכתב המג"דים 2012: "הבטחות לא קוימו, המערך קורס"

ערב "יום המילואים" בכנסת, שיגרו 15 מפקדי גדודים במילואים מכתב לרה"מ, שר הביטחון ולרמטכ"ל בו הם טוענים לקריסת המערך ומבהירים כי מה שהובטח להם לא בוצע. "אנחנו בדרך לשחיקת כוחנו", אמר אחד מהם. בין ההבטחות: 5% בארנונה, החזרי נסיעות וציוד צבאי תקין

אנשי המילואים זועקים, ארכיון (חדשות 2)

מכתב המג"דים 2012: מפקדים במילואים חתמו על מכתב בו הם מתריעים: מערך המילואים קורס וצה"ל אינו מוכן למלחמה הבאה - כך מדווח היום העיתון "ידיעות אחרונות". בכנסת יציינו היום את "יום המילואים", אולם עבור מפקדי מילואים בכירים מדובר בשעת מבחן עבור הישרדות המערך כולו. ערב הדיונים שלחו מפקדי גדודים מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ, בו הם מתריעים מפני חוסר מוכנות צה"ל למלחמה וחוסר התגמול כלפי חיילי המילואים.

במכתב ציינו המפקדים מספר הבטחות שקיבלו לאחר מאבקם אך לא קוימו כמו: 5% בארנונה, החזרי נסיעות, ציוד צבאי תקין, הנחה של 50 אלף שקלים ברכישת מגרש באמצעות מנהל מקרקעי ישראל, סיוע למעסיקים בינוניים וקטנים או מעסיקים משרתי מילואים, חישוב שונה בביטוח לאומי ועוד.

"צריך מלחמה - רק כך יבינו"

"אנחנו בדרך לצבא ששכח להתאמן על דברים אלמנטאריים כי אין תקציב", מזהירים אנשי המילואים במכתב. "אנחנו בדרך לשחיקת כוחנו כי חסרים לנו ימי מילואים ואנחנו לא מכירים את חיילנו מעבר למספר האישי".

מפקדי המילואים תוקפים גם את ההבטחות לתגמל את חיילי המערך שהתבדו. "התחושה היא שמי שלא שרוט בנפשו לא יעשה מילואים, אנחנו הפראיירים האחרונים. אנחנו אומרים אמירה נוראה: שאנחנו צריכים מלחמה כי רק ככה יבינו עד כמה המערך הזה חשוב. אנו משלמים מחיר יקר בעבודה, בלימודים ובמשפחה", אמר סא"ל (במיל') ליאור אטיאס שחתם על המכתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת