עימאד פארס חוזר לשירות מילואים

לאחר שמסר דיווח כוזב למפקדיו, החליטו הרמטכ"ל ומפקד פיקוד הצפון להחזיר את תא"ל עימאד פארס לשירות מילואים בצה"ל. כבר זמן מה שהוא ופרקליטיו מנסים בכל דרך להחזירו לשדרת הפיקוד, ועל רקע ביקורת שנשמעה על אשכנזי מפי ברק על תפקודו בפרשה הוחלט להחזירו. הוא צפוי לקבל תפקיד של מפקד חזית לחימה בפיקוד הצפון

חוזר לשירות מילואים, פארס (דו"צ)

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ ומפקד פיקוד הצפון אלוף יאיר גולן, אישרו השבוע את חזרתו של תא"ל עימאד פארס לשירות מילואים, כך דווח הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות". פארס, שהודח מצה"ל לאחר שמסר דיווח כוזב למפקדיו לפיו נהג ברכבו הצבאי בזמן תאונה - כשבפועל אשתו נהגה, צפוי לקבל תפקיד של מפקד חזית לחימה בפיקוד הצפון.

בקשתו של פארס לחזור לשירות קיבלה משמעות של ממש רק לפני כחודשיים, בזמן שהושמעה ביקורת על הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי בנושא פרשת הרפז. שר הביטחון אהוד ברק אמר אז למבקר המדינה שפארס נפגע מהתנהלותו של אשכנזי. פרקליטיו של פארס כתבו לברק כי הוא "מתבקש לתקן את העוול והדרך היחידה היא להחזיר את תא"ל עימאד פארס לשדרת הפיקוד בצה"ל".

בקשתו כאמור התקבלה חלקית עם ההחלטה להחזירו לשירות מילואים, אך לא לשירות סדיר. רק לאחרונה הוחלט להחזיר לשירות מילואים את מפקד אוגדה 91 לשעבר גל הירש, שהתפטר לאחר מלחמת לבנון השנייה וישמש כסגן מפקד מפקדת העומק שקמה לאחרונה בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת