חילופי אש בגבול הדרום: שני מסתננים ומבריח נפצעו מירי של צה"ל

כוח מסיירת רימון שהוצב לאורך קטע הגבול שטרם הוקף בגדר זיהה הבוקר קבוצת מסתננים עושה דרכה ממצרים אל שטח ישראל. אחרי שביצעו נוהל מעצר חשוד, התפתחו חילופי אש בין הצדדים בהם נפצעו שני מסתננים ומבריח. הפצועים פונו במסוק לבית חולים סורוקה בבאר שבע

הגדר בגבול מצרים. צילום ארכיון (רויטרס)

הסערה סביב סוגיית המסתננים מסרבת להירגע, ובמקביל נמשכים כל העת ניסיונות הסתננות נוספים בחלקו הפרוץ של גבול הדרום שלאורכו טרם הוקמה גדר מערכת.

לוחמי סיירת רימון של חטיבת גבעתי זיהו בשעות הבוקר באזור שבין נטפים להר שגיא קבוצת מסתננים בעודה מנסה להיכנס לשטחה הריבוני של ישראל ובראשה ארבעה מבריחים חמושים. החיילים ביצעו נוהל מעצר חשוד וכעבור זמן קצר התפתחו חילופי אש בינם לבין קבוצת המסתננים.

במהלך הירי נפגע אחד מבין המבריחים ושני מסתננים, שניהם סינים. מסוק פינה אותם לטיפול בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, כשמצבו של אחד מהם מוגדר בינוני והיתר קל.

גורמים בצבא העריכו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי לחשודים קשר ישיר לנתיב הברחות המסתננים מאזור אפריקה.

נתניהו: "60 אלף מסתננים יהפכו ל-600 אלף"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בשבוע שעבר לתופעת ההסתננות והזהיר כי זו "מאיימת על מרכיבי החברה בישראל, על הביטחון ועל הזהות הלאומית".

נוסף על כך, התריע נתניהו כי בלעדי טיפול מקיף ומיידי בסוגיה, "יהפכו 60 אלף המסתננים ל-600 אלף - שיביאו לביטולה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית". ראש הממשלה ציין גם כי לפי התכנית, אמורה להסתיים בניית הגדר בגבול הדרום עד חודש אוקטובר הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת