דיווח: פלסטיני נפצע מירי בעימות עם מתנחלים ליד שכם

כלי תקשורת בגדה דיווחו אחר הצהריים על תקרית אלימה שהתפתחה בין תושבי הכפר בית עוריף לבין אנשי ההתנחלות יצהר. לטענתם, הציתו האחרונים שדות חקלאיים וכרמי זיתים ופתחו באש חיה שממנה נפצע צעיר. מדובר צה"ל טרם נמסרה תגובה על האירוע

כשבוע אחרי פרסום תיעוד העימות האלים בעסירה אל-קבליה, התחדשה האלימות באזור שכם. כלי תקשורת בגדה דיווחו אחר הצהריים כי מתנחלים מיצהר פתחו באש חיה לעבר פלסטינים ובתי מגורים בכפר בית עוריף שבשומרון. מהירי נפצע בבטנו נער פלסטיני שהובהל במצב קריטי לבית החולים "רפידיה" שבשכם. בדובר צה"ל טרם מסרו תגובה על הדברים.

לטענת הפלסטינים, התפתח העימות אחרי שעשרות דונמים של קרקע חקלאית וכרמי זיתים הוצתו על ידי מתנחלים. למקום, כך לפי הדיווח, הגיעו כ-25 ישראלים - חלקם חמושים - והם התעמתו עם תושבי בית עוריף שיידו לעברם בקבוקי תבערה.

בסרטון שנחשף מאותו האזור בשבוע שעבר נראה עימות שהתפתח בין פלסטינים לבין מתנחלים מאזור יצהר. בשיאו של התיעוד, שצולם על ידי ארגון "בצלם", נראים אנשי כיתת הכוננות של ההתנחלות פותחים באש חיה לעבר אחד הפלסטינים - בעוד שחיילי צה"ל שהוזעקו למקום עומדים מנגד ולא עושים דבר.

בארגון "בצלם" פנו למשטרת מחוז ש"י בדרישה להעמיד לדין את המתנחלים שתקפו לטענתם את הפלסטינים. מנגד האשימו תושבי יצהר את הפלסטינים בהצתת שדות סמוכים ליישוב במטרה לפגוע בבתיהם. הם ציינו כי צוות הכוננות שהוקפץ למקום הותקף במטח אבנים כך שנשקפה לחבריו סכנת חיים מוחשית - ועל כן, נעשה שימוש בנשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת