צלבי קרס וכתובות "פלסטין לנו" במתחם בית כנסת סמוך ליריחו

מתפללים שהגיעו לפנות בוקר להתפלל בבית הכנסת העתיק בנערן, הסמוך ליריחו נדהמו לגלות ששעריו נפרצו, וכתובות "פלסטין לנו" בערבית, כמו גם צלבי קרס, רוססו במקום. ". ההערכה היא כי גורמים פלסטינים הם שעומדים מאחורי המעשה. זעם ביריחו: "זו חציית קו אדום"

הכתובת "פלסטין לנו" במתחם בית הכנסת (גרעין יריחו)

מתחם בית הכנסת העתיק בנערן, הסמוך ליריחו, הושחת הלילה על ידי אלמונים. קבוצת מתפללים שהגיעה למקום הבחינה ששעריו פרוצים, ושעל קירותיו רוססו כתובות גרפיטי בערבית וצלבי קרס. המשטרה חוקרת.

הכתובות רוססו בכל רחבי מתחם בית הכנסת, ובהן נכתב בין היתר "פלסטין לנו". ההערכה היא כי גורמים פלסטינים הם שעומדים מאחורי המעשה. "מדובר בחציית קו אדום", אמרו היום גורמים ביריחו. "הפסיפס ההסטורי הוא עדות להיסטוריה של עמנו. אם צה"ל לא מסוגל לשמור, נגן בגופנו על בית הכנסת".

"מקומות קדושים ליהודים - תחת ריבונות ישראל"

גם במערכת הפוליטית זעמו על המעשה. שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין גינה את האירוע ואמר: "מה הפלא שהפלסטינים, שהרסו וחיללו את הממצאים בהר הבית, אין כל בעיה לחלל בית כנסת עתיק? המקרה שוב מוכיח שמקומות שקדושים ליהודים צריכים להיות תחת ריבונותה של ישראל ורק כך הם ישמרו".

ח"כ ציפי חוטובלי הודיעה כי בעקבות המעשה, היא מתכוונת לכנס דיון דחוף בוועדת הפנים של הכנסת. "אני דורשת מהגורמים האחראים לשמור על בית הכנסת העתיק", אמרה.

גם ח"כ בן ארי (האיחוד הלאומי) גינה את המעשה. "אני קורא לשב"כ ולמשטרת ישראל להתייחס לפגיעה בבית הכנסת, כשם שהם מתייחסים לפגיעה במסגדים. אחרת, אני חושש שיינתן דרור למעשי תג מחיר", אמר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי לאחר קבלת הדיווח על השחתת בית הכנסת העתיק בנערן, כוחות צה"ל הגיעו למקום ולאחר בדיקת הדיווח הוא אומת. בעקבות כך העבירו גורמי המנהל האזרחי תלונה בנושא לגורמים הפלסטיניים הרלוונטיים. כוחות צה"ל פועלים על מנת לאתר את המשחיתים ולמנוע הישנות מעשים מסוג זה בעתיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת