הרב הראשי לישראל: "יותר חיילים נהרגים כשבתי המדרש ריקים"

הרב יונה מצגר בהתבטאות חריגה הקושרת בין לימוד תורה למותם של חללי צה"ל. "כשבתי המדרש ריקים, יותר חיילים נפגעים. ראיתי את זה במלחמת יום הכיפורים", אמר מצגר בכנס מינוי ראש תכנית לשילוב חרדים בצה"ל. בנוסף אמר הרב הראשי על ועדת החלופה לחוק טל: "אנו עומדים בפני תקופה קשה"

הרב הראשי לישראל, יונה מצגר (חדשות 2)

שוב התבטאות מעוררת מחלוקת הקושרת בין אמונה לחללי צה"ל, והפעם מפיו של הרב הראשי לישראל יונה מצגר. בטקס להכתרת ראש תכנית שילוב חרדים בצה"ל שהתקיים היום, אמר הרב מצגר כי "בימים שבתי המדרש מדולדלים, בעיקר בערבי חג ושבת, ראינו יותר נפגעים והרוגים". הדברים פורסמו לראשונה באתר האינטרנט של ערוץ 7.

"זה לא סקר מדויק או מדעי, כך ראינו בחטיבה שלנו", אמר הרב שסיפר על תקופת שירותו במלחמת יום הכיפורים בחטיבת השריון 7.

בהתייחסו לפעילות הוועדה לקידום השוויון בנטל, אמר מצגר: "אנחנו עומדים לפני תקופה לא קלה, אני מצהיר במפורש שאנחנו עומדים לפני תקופה לא קלה. אמנם אני הייתי בצבא, אבל אני מאמין גדול שכשם שיש לנו חיל האוויר, הים, צנחנים אני מאמין שחייב להיות חיל ה', חייב להיות חיל שמגן עלינו".

אלי ישי: האבידות - בשל חוסר האמונה

לפני מספר חודשים עורר שר הפנים אלי ישי סערה, בעקבות דבריו לפיהם האמונה היא זו שהביאה לניצחון במלחמת ששת הימים, ומנגד חוסר האמונה הוביל להרוגים הרבים במלחמת לבנון השנייה.

"בששת הימים כל מדינות ערב נלחמו נגד עם ישראל. על כל חייל יהודי היו לפחות מאות חיילים אם לא אלפים. על כל טנק - מאות טנקים. על כל מטוס - מאות מטוסים", אמר ישי - והוסיף: "שימו לב איזה נסים ונפלאות: היינו אז הצבא הכי חלש במזרח התיכון. לא היה לנו שום סיכוי לנצח. פתאום כולם ברחו ועם ישראל ניצח".

לעומת זאת, במערכה נגד חיזבאללה ב-2006 הייתה, לראיית ישי, תמונה המצב שונה בתכלית. "היינו אז הצבא הכי חזק במזרח התיכון", הסביר שר הפנים. "תראו מה קרה במלחמת לבנון השנייה. ההבדל הוא שבמלחמת ששת הימים כל יהודי ויהודי שהלך למלחמה והלך לקרב הרים את העיניים לבורא עולם". ישי האשים כי במערכה מול חיזבאללה - "הקדוש ברוך הוא אמר לנו: כוחי ועוצם ידיי? בוא נראה מה יהיו התוצאות. כשכל מדינות ערב נגד העם היהודי, מה שיציל את העם היהודי זה לומדי התורה והתשובה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת