ראש בדלי קרח: כך חיילי צה"ל שומרים על ערנות

מספר טירונים מצאו שיטה מקורית לשמור על ערנות בזמן הקורסים בהכשרתם הבסיסית. את ראשם של חבריהם הם טבלו זה אחר זה בדלי מים שמלא בקרח, כדי לשמור על עיניים פקוחות, ולא שכחו להעלות את הסרטון לרשת. בתקופה האחרונה מנסים בצה"ל להאריך את מספר שעות השינה לחיילים לשבע שעות, אבל בינתיים - כך זה נראה

הקרח יגרום לעירנות? החיילים והדלי (יו טיוב)

רבים מהחיילים נוהגים להתלונן על עייפות בזמן קורסים ושיעורים במהלך הטירונות - אך נראה שיש מספר חיילים שמצאו פתרון מקורי לבעיה.

בסרטון שעלה לאחרונה לרשת וזכה לשם: "איך לא להירדם בזמן שיעורים", נראית קבוצה של טירונים קרביים בבסיס כשהם טובלים את ראשיהם בדלי מים שמלא בקרח. מספר חיילים מרימים את אחד החיילים, תופסים אותו מרגליו וטובלים את ראשו בדלי שמלא בקרח ובמים קפואים - מה שאולי לדעת החיילים יעזור להם לשמור על ערנות.

בצה"ל מתמודדים לא מעט עם תלונות של חיילים על מחסור בשינה ועייפות. בשנה האחרונה החלה אף עבודת מטה בזרוע היבשה בנושא הארכת שעות השינה של החיילים בלילות לשבע שעות במקום שש שעות היום. גורמים בצבא הסבירו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי המהלך ייקח זמן רב, זאת משום שהוא דורש הכנה ושינוי תכניות בכלל הדרגים בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת