דיווח: "סוחר הנשק בסודן חוסל ממל"ט"

פרטים חדשים מחקירת הפיצוץ המסתורי שגרם למותו של סוחר הנשק הסודני בפורט-סודן, שלשום: היומון הלונדוני "אל-חייאת" מדווח כי החיסול בוצע באמצעות טיל שנורה ממטוס ללא טייס, שחג בשמי העיר. שר החוץ הסודני: ישראל אשמה, היא מדמיינת שאנחנו מסייעים לפלגים פלסטיניים

הרכב עולה באש, דקות אחרי החיסול (חדשות 2)

זעם בסודן על ישראל בעקבות חיסולו של סוחר הנשק המקומי, שלשום בעיר הנמל פורט-סודן: מפרטים חדשים על חקירת החיסול, המתפרסמים הבוקר בעיתון "אל-חייאת" הלונדוני, עולה כי הטיל שפגע ברכב בו נסע סוחר הנשק נורה ממל"ט, ובמשרד החוץ הסודני מאשימים את ישראל במעשה.

"חקירת החיסול העלתה כי איש העסקים המוכר בפורט-סודן נהרג במכוניתו מטיל שנורה ממטוס ללא טייס", דיווח העיתון הלונדוני. ביומיים שחלפו מאז האירוע, מאשימים גורמים בכירים בבירה חרטום גורמים ישראליים במעשה, בטענה כי אופי החיסול האחרון זהה לפעולות שביצעה ישראל בעבר על אדמת סודן.

"הישות הישראלית מדמיינת לעצמה שסודן תומכת בכמה פלגים פלסטיניים", אמר אתמול שר החוץ הסודני. "האופן בו פוצצה המכונית דומה לדרך בה ביצעה ישראל תקיפות דומות בים האדום".

ההרוג: סוחר נשק מוכר בסודן 

הפיצוץ המסתורי אירע שלשום ברכבו של נאצר עודאללה אחמד סעיד, סוחר נשק מוכר בן 65 תושב פורט סודן. מפקד המשטרה המקומית סיפר כי צוותים טכניים מוסמכים מח'רטום הגיעו בעקבות הפיצוץ לזירת האירוע, ופתחו בחקירה.

אין זו הפעם הראשונה בה סודן מאשימה את ישראל בתקיפת יעדים בשטחה. באפריל 2011 דווח על שני בני אדם שנהרגו בפורט-סודן מפגיעת טיל. שנתיים קודם לכן, במהלך מבצע "עופרת יצוקה", טענו גורמים סודנים כי ישראל תקפה שיירת נשק שעשתה דרכה לרצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת