חדש בצה"ל: דסקית דיגיטלית לחיילים

מחשש לזליגת מידע ונפילת מערכות מחשוב לאויב, הכניסו בצה"ל דסקיות דיגיטליות למפקדים וללוחמים. בזמן שימוש במערכות הצי"ד (צבא יבשה דיגיטלי) החיילים יילבשו אותן על הצוואר - מה שיאפשר להם להיכנס למערכות באמצעות הזדהות. בצבא רכשו כבר אלפי דסקיות במחיר מאות שקלים ליחידה. קצין בכיר: "למנוע פגיעה במערכות"

הדיסקית החדשה (דו"צ)

בצה"ל חוששים מזליגת מידע: לאחר ניסויים רבים, החלו לחלק לאחרונה ללוחמים ולמפקדים דיסקיות דיגיטליות שיענדו על צווארם. אלה יהוו כרטיס הכניסה למערכות הצי"ד (צבא יבשה דיגיטלי) הפרוסות בצה"ל.

בחטיבת התקשוב של זרוע היבשה רכשו אלפי דסקיות שכבר נכנסו לשימוש בתרגילים אחרונים. עלות דסקית בודדת עומד על מאות שקלים והיא תצורף לדסקית הקיימת, ותחולק בזמן שימוש במערכות המתקדמות של צי"ד. בעת כניסה למערכת, על החייל יהיה להכניס את הדסקית לתוך המערכת בשטח - ולאחר תהליך זיהוי ממוחשב קצר תאושר לו הכניסה.

"הדסקית תחולק לכל הדרג הנפרס בצה"ל - מרמת החייל ועד רמת מפקד הגיס", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ראש תכנית צי"ד בחטיבת התקשוב של זרוע היבשה, אלוף-משנה ניר סלומון. "המטרה היא להגן על המערכת מפגיעה וזליגת מידע". למרות שהדסקית תדרוש מהחייל לשאת על עצמו עוד אחריות, בצבא מבהירים כי פגיעה במערכות תהיה קריטית ולכן המהלך נדרש.

"צריך לשמור על המידע ועל המשתמשים בצבא - איום הסייבר הוא אתגר משמעותי שיכול להתפתח", מסכם אלוף-משנה סלומון. "זה מרוץ התחמשות וכל צד מנסה לגבור על הצד השני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת