2 חיילים נפצעו מירי מחבלים בדרום

חייל צה"ל וקצין נפצעו קל ובינוני מירי מחבלים על גדר המערכת ליד כיסופים. כוחות גדולים של צה"ל הגיעו למקום ופרמדיקים של מד"א טיפלו בהם ופינו אותם לבית החולים סורוקה בבאר שבע לקבלת טיפול רפואי. כוחות צה"ל השיבו אש לעבר נקודות חשודות. רק לפני שבוע התקרבה חוליית מחבלים לגדר והורחקה באמצעות עירנות החיילים

תקרית בגבול הרצועה: שני חיילי צה"ל, אחד מהם קצין, נפצעו קל ובינוני מירי צלפים פלסטינים ליד כיסופים על גדר המערכת. כוחות גדולים של צה"ל הגיעו למקום ופרמדיקים של מד"א טיפלו בהם והעבירו אותם במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. צה"ל השיב באש לעבר נקודות חשודות.

החיילים, קצין וחייל בחטיבת גולני היו במהלך סיור שגרתי, במהלכו יצאו מהרכב הממוגן, ונפגעו מירי הצלפים.

גורמים צבאיים אמרו לחדשות 2 באינטרנט: "בתקופה האחרונה אנו מזהים שחוליות רבות מנסות לפגוע בחיילים על גבול הרצועה ואנחנו פועלים בהתאם. נמשיך לפעול כדי למנוע פגיעה בחיילי ואזרחי צה"ל. מתחקיר ראשוני עולה כי הצלפים תצפתו על הכוח וירו כשיצאו מהרכב הממוגן".

 בשבוע שעבר: ירי ללא נפגעים

רק לפני שבוע זיהה כוח צה"ל מחבלים שהתקרבו לגדר המערכת בצפון הרצועה. הכוח ביצע לעברם ירי ולא זוהתה פגיעה. החשודים התרחקו ולא היו נפגעים לכוחות צה"ל. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו אז כי שבעה תושבי הרצועה נפצעו מירי ארטילרי של צה"ל מצפון לבית לאהיא ומזרחית לעיר עזה.

לטענת הפלסטינים, הירי בוצע לעבר חקלאים ותושבי האזור. "שלושה מהפצועים הם קשישים", אמר לכלי התקשורת הפלסטיניים מנהל מחלקת החירום וההצלה אדהם אבו סלמיה. "חמישה מהפצועים במצב בינוני".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת