ברק על אירן: "אין להוריד שום אופציה מהשולחן"

על רקע המגעים בין מעצמות המערב לטהרן בנושא הגרעין, בישראל ממשיכים להבהיר כי לא פוסלים שום אפשרות לטיפול באיום האירני. "גם צפון קוריאה קיימה מגעים עם המערב אבל בסופו של דבר ביצעה פיצוצים גרעיניים", הדגיש ברק בריאיון לגלי צה"ל

ישראל ממשיכה להבהיר - לא פוסלים שום אופציה בסוגיית אירן: שר הביטחון אהוד ברק הדגיש הבוקר, כי למרות המגעים המתקדמים בין טהרן למעצמות המערב "אין להוריד שום אופציה מהשולחן".

בריאיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" עם גולן יוכפז בגלי צה"ל, הסביר ברק: "אובמה ויתר נציגי המערב אינם תמימים, אבל הם מבקשים להשיג התקדמות ולכן מוכנים להתפשר. משיכת הזמן בעיננו היא בעייתית ויש לקיים את השיחות בין המערב לבין אירן באופן תכוף יותר".

לדברי ברק, "גם צפון קוריאה קיימה מגעים עם המערב אבל בסופו של דבר ביצעה פיצוצים גרעיניים. המהלך של אירן וסבא"א היה צפוי. האירנים התכוננו למצב שכשיגיעו האירועים בבגדד הם יוכלו לומר למעצמות שאת הדברים הפרוצדורלים הם מתאמים עם סבא"א, ולעומת זאת, כשאמאנו מגיע לדבר על המהות הם אומרים לו שזה עניין שהם מבררים עם המעצמות. זה מאפשר להם קצת משחק".

"חוק עוקף בג"ץ בעניין ההתנחלויות - נזק לישראל"

בנוסף התייחס שר הביטחון לבחירות לנשיאות מצרים וליחסים בין קהיר לירושלים: "אנחנו דורשים שהסכם השלום יישאר כלשונו. זה חשוב גם למצרים וגם למדינות אחרות בעולם. לנשיא מצרים הנבחר יהיה קשה מאוד להתמודד עם הבעיות הכלכליות במדינה מבלי שהחברות הגדולות מהעולם ימשיכו לעבוד במצרים, מבלי שהתעלה תעבוד ותימשך התיירות. כל הדברים האלה לא מסתדרים עם הפרת הסכמים בינלאומיים ואי שקט".

ברק אף התבטא בעניין חוק עוקף בג"ץ להכשרת שכונת האולפנה בבית אל. "אני מקווה שהחוק לא יעלה. הוא יצור נזק גדול למדינת ישראל ולממשלה", הסביר ברק והוסיף, "לדעתי, זהו נזק אפילו למפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון. המחשבה שנכון לעשות חקיקה רטרואקטיבית במטרה לתקן פסק דין של בית המשפט העליון היא דבר מופרך. זה יפגע במעמדה של ישראל בעולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת