סגן הרמטכ"ל: "לחיזבאללה פי 10 רקטות משהיו לה במלחמת לבנון"

אלוף יאיר נווה הזהיר היום ב"כנס האש הבינלאומי" מהשינויים במזרח התיכון, ומכמות הטילים המוחזקת בידי חיזבאללה וסוריה. "יש להם פי 10 טילים מאשר בסוף מלחמת לבנון השנייה, ובשל כך עלינו להביא לקיצור זמני המלחמה כדי לצמצם את הפגיעות בעורף", אמר הקצין הבכיר

אלוף יאיר נווה, סגן הרמטכ"ל (חדשות 2)

סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר נווה, סקר היום את כיווני הפיתוח המרכזיים בהפעלת הכוח של צה"ל בהתאם לשינויים בסביבת הלוחמה המורכבת במזרח התיכון. את הדברים אמר נווה לקצינים זרים שהגיעו ל"כנס האש הבינלאומי".

"עלינו לקצר את משך המלחמה ככל הניתן בגלל התקיפות על העורף", הסביר סגן הרמטכ"ל, "כדי לעשות זאת אנחנו נדרשים למהלומת אש ראשונית, שמגיעה לכל הטווחים ויכולה להביא כמעט להכרעה. נתבסס על אש מדויקת ועל רקטות מהיבשה, כשאנחנו משתמשים בעשרות אלפי חימושים. המטרה היא לפגוע במערכי האש של האויב, באתרי הפיקוד והשליטה שלו ובתשתיות התומכות שלו בצורה ממוקדת מאוד".

בהמשך לדברים הללו ציין נווה כי אפילו המשטר הסורי המעורער מקפיד לשמור בצורה מהודקת על היכולות הכימיות והטיליות שלו, שמכילות "מאות טילים מדויקים", ואת המשך ההתחמשות של החיזבאללה, שנושא היום "פי עשר רקטות מהכמות שהחזיק במלחמת לבנון השנייה"

הקצין הבכיר הוסיף ואמר שלצורך הטיפול באיומים הללו, מתרחשת בצה"ל מהפכה מודיעינית: "המודיעין שלנו כבר לא מתייחס ל'תמונת אויב' אלא ממוקד במטרות, והרבה מטרות. היעד הוא להביא בזמן אמת נ"צ ברמה של טנדר עם טילים בסלון בבניין. המודיעין הוא המרכיב המוביל שמהווה את ראשית הצירים ובעזרתו נוכל לתקוף מטרה בצורה הרבה יותר אפקטיבית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת