סוכל פיגוע בלב ת"א: נעצרה פלסטינית שתכננה לפוצץ עצמה

תושבת ג'נין תכננה להתחזות לישראלית הרה ולהתפוצץ במקום הומה אדם, אך שב"כ, צה"ל והמשטרה עצרו אותה ואת 4 חבריה לחוליית הטרור. העצורים הודו כי ביקשו ייעוץ מפעיל טרור המתגורר בעזה, על מנת ליצור את חגורת הנפץ. "הסיכול מדגיש את המוטיבציה הגבוהה, הקיימת בקרב פעילי טרור לביצוע פיגועים", הדגישו בשב"כ

האמל"ח שנתפס (תקשורת שב"כ)

סוכלה תשתית טרור נוספת בגדה: היום (שני) הותר לפרסום כי שב"כ, צה"ל והמשטרה עצרו במהלך החודשיים האחרונים חמישה פלסטינים מאזור ג'נין וטול כרם, שתכננו לבצע פיגוע התאבדות בלב תל אביב, ובהם אישה שהייתה אמורה להתחזות להריונית ולפוצץ את עצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על-פי התוכנית שרקמו, תושבת ג'נין בשם יסמין שעבאן הייתה אמורה לבצע את פיגוע ההתאבדות באמצעות חגורת נפץ, שאותה תסווה תחת בגדיה, תוך התחזות לאישה יהודייה בהיריון. חברי החוליה, שמנתה את שאבען וארבעה תושבי עתיל באזור טול כרם, תכננו להוציא אישור כניסה לישראל למחבלת מטעמים רפואיים, שאותו תנצל לצורך ביצוע הפיגוע.

בחקירתם בשירות ביטחון כללי הודו העצורים בתכנון הפיגוע ובתכנון פיגועים נוספים. במהלך המעצרים נתפסו רובה 16-m מאולתר, רובה ציד, תחמושת וחומר המשמש להכנת חומרי נפץ.

תכננו גם לחטוף חייל ולהשליך מטען על אוטובוס

העצורים בפרשה הם: שני אחים מעתיל - מנאדל ומעתז מופק תופיק טקז,  בני 20 ו-22, יסמין שעבאן בת ה-31 מג'נין, עבד אלחאלק האשם עבד אלכרים מסימי בן ה-22 מעתיל ומרואן מחמוד מחמד צדקי בן ה-20 מעתיל.

מחקירתם עלה כי החולייה התכוונה להשתמש בדירה בתחומי ישראל, המשמשת למגורי שוהים בלתי חוקיים, כדי להכין את המחבלת המתאבדת לפיגוע. החמישה הודו בקיום קשר מול פעיל מרצועת עזה, על מנת שיסייע בהדרכה של הכנת חגורת הנפץ לפיגוע. עוד תכננו כי חמאס והג'יהאד האסלאמי ייקחו אחריות על הפיגוע.

פעילי הטרור שנעצרו הודו גם בתכנון פיגועים נוספים ובהם פיגוע ירי, השלכת מטען לעבר אוטובוס חיילים וחטיפת חייל. לבית המשפט הצבאי בשומרון הוגשו כתבי אישום בעניינם של מנאדל טקז ויאסמין שעאבן בגין עבירות של קשירת קשר לגרימת מוות בכוונה, חברות ופעילות בהתאחדות שאינה מותרת ועבירות נוספות. בהמשך יוגשו כתבי אישום כנגד המעורבים הנוספים.

בשב"כ הדגישו כי "ביצוע המעצרים, שמנע מימוש פיגוע התאבדות בתחומי ישראל באמצעות אישה, מדגיש את המוטיבציה הגבוהה, הקיימת בקרב פעילי טרור לביצוע פיגועים, בדגש על התקופה שלאחר מבצע 'צוק איתן'". בשב"כ ציינו כי החקירה שופכת אור על ההכוונה מצד פעילי טרור ברצועת עזה לפעילים בשומרון, בהכנת אמצעי הלחימה ובסיוע לתכנון פיגועים.