המאמן של ריהאנה התגייס לצה"ל

לאחר שאימן את שרון סטון בהוליווד ("היא רצתה שאאמן אותה בחינם") וייעץ בענייני תזונה לזמרת ריהאנה ("אמרתי לה לאכול קוואקר"), החליט מיכה בן סולומון לעלות לארץ ולהתגייס לצה"ל. לאחרונה סיים את קורס מדריכי קרב המגע ויחל לאמן לוחמים. בזמנו הפנוי הוא בנבחרת האולימפית ברוגבי, ואם שאלתן - הוא תפוס

מיכה בן סלומון. מהוליווד לצה"ל

מאמן קרב המגע החדש של צה"ל, טוראי מיכה בן סולומון, לא עשה את "מסע הכומתה" שלו בדרך לכותל המערבי או למצדה, אלא במקום אחר לגמרי - שדרת הכוכבים בהוליווד.

מיכה בן ה-26 נולד ביוהנסבורג שבדרום אפריקה והיגר בגיל צעיר עם משפחתו לארה"ב, שם סבל מאנטישמיות והצקות בשל היותו יהודי ומהגר. אולם את מיכה עניין דבר אחד בלבד: להפוך למאמן כושר.

הוא החל ללמוד ספורט ותזונה באוניברסיטה, הפך למאמן כושר ותזונאי ולאט לאט השתחל למועדון הכושר היוקרתי "Ultrabody" שבלוס אנג'לס, והחל לאמן כוכבים מוכרים. כך לדוגמא זכה להיות המאמן הפרטי של השחקנית שרון סטון. "היא רצתה שאני אאמן אותה בחינם בגלל מי שהיא", צוחק מיכה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אמרתי לה שיש לי הרבה קליינטים ושאני יכול לתת לה הנחה, אבל לא בחינם... בסך הכל לא אהבתי לעבוד עם סלבס".

ייעץ לריהאנה: "קוואקר בבוקר ואבקת חלבון"

כעבור כמה חודשים החל מיכה לייעץ בענייני תזונה לאחת המתאמנות, ורק בהמשך גילה שמדובר בלא אחרת מהזמרת המפורסמת ריהאנה. "בהתחלה לא ידעתי שזאת ריהאנה ואפילו צחקתי על זה שהיא הולכת עם משקפי שמש גדולים על ההליכון בתוך חדר סגור", מספר מיכה.

"אחר כך הבנתי מי היא באמת", המשיך. "אני זוכר שהיא אמרה לי שהיא רצתה להוריד שומן - אני המלצתי לה לאכול קוואקר בבקרים, שתי פרוסות לחם מקמח מלא עם ביצים ואבקת חלבון".

למעט ריהאנה ושרון סטון, הספיק מיכה לאמן עוד שורה של כוכבים, בהם דיין קוק ("החברה של החבר הכי טוב שלי", "העולם על פי דן"), ברנדון רות ("סופרמן") וספורטאים מוכרים רבים.

"לא יכול בלי החברה שלי"

לפני כשלוש שנים החליט מיכה לעלות לבדו לישראל, ולפני פחות משנה התגייס לצה"ל והפך למדריך קרב מגע של לוחמים. "אני רוצה להישאר בישראל אחרי הצבא למרות שזה קשה, אבל הגעתי לכאן בגלל הקשר שלי ליהדות", הוא מספר. בינתיים הוא מתגורר בתל אביב, וכבר יש לו חברה ישראלית. "אני באמת לא יודע מה אעשה בלעדיה", אומר מיכה בחיוך גדול.

ואם כל זה לא מספיק, גאוותו הגדולה של מיכה היא נבחרת הרוגבי האולימפית של ישראל, שבשורותיה הוא משחק. "אני לא יודע אם נגיע לאולימפיאדת לונדון הקרובה", הוא מסכם, "אבל באולימפיאדה הבאה בריו אנחנו בטוח נהיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת