חייל? בדיקת סמים בפקודה!

צה"ל יוצא למלחמה כוללת בנגע האלכוהול וצריכת הסמים בקרב חייליו. על פי נתונים שנאספו לאחרונה התגלה כי התופעה החמירה בשנים האחרונות. "מה שקורה בחברה הישראלית משליך על צה"ל", הצהיר קצין בכיר. על פי הצעה המתגבשת, חייל שיתבקש על ידי שוטר צבאי לעבור בדיקת שתן למציאת שרידי סם בגופו לא יוכל לסרב לעשות זאת

המלחמה הבאה של צה"ל (דו"צ)

צה"ל יוצא למלחמה כוללת בתופעת שתיית האלכוהול ועישון הסמים בקרב חייליו. על פי הצעה שמתגבשת בימים אלה על ידי תא"ל מאיר אוחנה, קצין המשטרה הצבאית הראשי, כל חייל שיתבקש על ידי שוטר צבאי לתת בדיקת שתן יהיה מחויב לכך - כך מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

על פי נתונים שנאספו לאחרונה בצה"ל, 13 חיילים נהרגו השנה בתאונות דרכים ברחבי הארץ. כמחיצתם בעקבות שתיית אלכוהול. "מה שקורה בחברה הישראלית משליך על צה"ל. כמעט כל אירוע אלכוהול משליך בסופו של דבר גם על אירועים חמורים אחרים כמו הטרדה מינית או גניבת נשק", הצהיר גורם בכיר במשטרה הצבאית.

על פי הצעתו של תא"ל אוחנה, חיילים לא יוכלו עוד לסרב לבדיקת שתן אקראית כאשר שוטרים צבאיים מבקשים מהם זאת. "במצב הנוכחי, גם אם חייל כלוא בבית כלא צבאי מסרב לבצע בדיקת סמים, אין לנו יכולת להכריחו", סיפר הגורם הבכיר.

בצה"ל מקווים כי ההצעה של תא"ל אוחנה תוביל לירידה משמעותית בתופעת צריכת האלכוהול והסמים בקרב חיילים גם בתוך הבסיסים הצבאיים. ההערכות הן כי השינוי המהותי יתבצע כבר במהלך השנה הקרובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת