הקצין שתפס את המחבל וסיכל פיגוע משחזר

פלסטיני חמוש בסכין הגיע הבוקר לצומת גוש עציון במטרה לדקור חייל. אלא ששם חיכה לו כוח מחטיבת כפיר והקצין סגן מתן סלומון, שהשתלט עליו ומנע פיגוע. "זיהיתי שיש לו סכין 11 ס"מ בחולצה. קפצתי עליו ותפסתי את הלהב ביד", שיחזר סגן סלומון בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "באותו רגע לא חשבתי - התנהגתי כמו מכונה"

סגן מתן סולומון (דו"צ)

"ממש במזל נמנע אסון" - כך מסכם סגן מתן סולומון, הקצין שהשתלט על המחבל שניסה לפגוע בחייל הבוקר בצומת גוש עציון, את הפיגוע אותו סיכל.

סולומון, סגן מפקד פלוגה בגדוד חרוב של חטיבת כפיר, מספר כי הוא וחבריו עסקו בבידוק כלי רכב לקראת מסע אופניים כשהבחין באדם חשוד הלבוש בבגדים ארוכים. "הוא היה נראה לחוץ מאוד ובחן את השטח, אדם חשוד עם קפוצ'ון באמצע יום חם", שחזר סולומון בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הרגשתי שמשהו לא שגרתי מתרחש ושלחתי אליו את הקשר שלי".  

"הקשר ניגש אליו וביקש ממנו תעודת זהות", המשיך סגן סלומון בתיאור האירוע. "הוא מלמל משהו בערבית וזיהיתי שיש לו סכין 11 ס"מ להב בחולצה. ישר קפצתי עליו ותפסתי את הלהב ביד שלי כשהוא אוחז בידית. הוא ניסה להתנגד אבל אני חזק - השתלטתי עליו והלמתי בו כדי לנטרל אותו. הוא נדקר מהסכין שהוא החזיק - אבל בהתחלה לא הבחנתי בזה".

"הורדתי אותו לרצפה והחזקתי אותו ביד, ואז זיהיתי את שלולית הדם על הרצפה והזעקתי את כוחות הרפואה שהיו שם", לדברי הקצין. "ממש במזל נמנע אסון - היה יכול להידקר חייל או אזרח. מצופה מאיתנו לשמור על קור רוח בסיטואציות כאלה ובאותו רגע לא חשבתי - התנהגתי כמו מכונה".

האירוע התרחש הבוקר, כשצעיר שהגיע לצומת גוש עציון חמוש בסכין ניסה לדקור חייל ששהה במקום. הקצין מחטיבת כפיר, שהבחין במחבל ובסכין שברשותו, הצליח לסכל את הפיגוע ולא נפגע במהלך האירוע. כונני הצלה יש"ע שהגיעו למקום העניקו טיפול ראשוני למחבל, שפונה בהמשך לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "הדסה" בבירה, כשהוא סובל מפציעות דקירה באזור הבטן.

גורמים צבאיים שיבחו את החייל שהותקף, ובשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמרו כי לולא פעל בצורה מקצועית וטובה, היה מתרחש אסון. "החייל פעל בתושיה רבה", הוסיפו הגורמים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: קצין מחטיבת כפיר זיהה פלסטיני שנשא על גופו סכין בצומת גוש עציון. הפלסטיני התפרע במהלך הבידוק, והתפתח עימות בינו לבין כוות צה"ל ובין משטרת ישראל. הפלסטיני נפצע במהלך העימות מהסכין אותו הוא נשא ופונה לבית החולים על ידי כוח צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת