הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בחשד לתכנון חטיפה

השב"כ והמשטרה חשפו חוליית מחבלים מרמאללה שתכננה לחטוף ישראלים באזור בנימין לצורך מיקוח על שחרור אסירים פלסטינים. המחבלים הכינו דירת מסתור, בה תכננו לצלם את החטופים כחלק מהמו"מ. באחד הניסיונות, תקפו נהגת שנסעה עם בתה התינוקת ליד בית אל

ראש החוליה: מוחמד רמדאן (שב"כ)

שירות הביטחון הכללי התיר לפרסום, כי בחודש מרס האחרון נעצרה חוליית מפגעים תושבי רמאללה, שניסתה לחטוף אזרחים ישראלים במטרה להביא לשחרורם של אסירים פלסטינים. המחבלים הכינו דירת מסתור בעיר, שם נערכו לצלם את החטופים כחלק מהמשא ומתן לשחרור האסירים.

מהשב"כ נמסר כי בראש החוליה בה היו חברים תשעה, עמד מחמד רמדאן מרמאללה. חברי החוליה החלו בהכנות לקראת ביצוע הפיגועים באמצעות רכישות של שוקר חשמלי, גז מדמיע, אלות ואקדח מצית, הנראה כמו אקדח אמיתי. את החטוף הם התכוונו להסתיר במערה או בדירת מסתור ברמאללה.

עוד עולה כי במהלך חודש מרס יצאו חברי החוליה בכלי רכב שכורים למספר נסיעות באזור בנימין, במהלכן ניסו לבצע חטיפה, אך ללא הצלחה. ב-11 במרס ניסו לתקוף נהג ישראלי שנסע לכיוון קריית ספר, וניסו למשוך את הנהג מחוץ לרכב - אך הוא הצליח להימלט. יממה לאחר מכן תקפו נהגת שנסעה בדרכה ליישוב מעלה לבונה, וב-15 למרס תקפו נהגת שהייתה בדרכה לבית אל עם בתה התינוקת.

לפני שבועיים הוגש לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד ראש החוליה, מוחמד רמדאן ונגד המעורבים האחרים, המייחסים להם מספר עבירות ובראשן ניסיונות לחטיפה בנסיבות מחמירות.

בשב"כ מדגישים כי חשיפה זו שבה וממחישה את המוטיבציה הגבוהה של ארגוני הטרור לבצע פיגועי חטיפה, ואת רמת האיום הנשקפת מכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת