45 שנה לאיחוד הבירה: הכירו את הקצינה - סגן ירושלים

סגן ירושלים קפלו עלתה לארץ בגיל שש וחצי מאתיופיה. את השם המיוחד קיבלה מהוריה - שבמשך כל חייהם חלמו לעלות לעיר שחוברה לה יחדיו. למרות שלא תמיד היה לה קל להיקרא על שם בירת ישראל, היא מרוצה: "לפעמים חושבים שאני ילדה קטנה שעובדת על אנשים בטלפון, אבל חוץ מזה - כיף שיש יום עם השם שלך"

הכירו: סגן ירושלים (חדשות 2)

חוץ מבירת ישראל, שחוגגת היום 45 שנים לאיחוד העיר לאחר כיבוש חלקה העתיק ומזרחה במלחמת ששת הימים, יש מישהי שבשבילה מדובר בחגיגה כפולה: סגן ירושלים קפלו, קצינת ההדרכה של גדוד "קדם" של פיקוד העורף, זכתה לשם המיוחד כשנולדה באתיופיה לפני 21 שנים.

"ההורים שלי בחרו את השם הזה כי הם חלמו לעלות לארץ ישראל ולהגשים את החלום - להקים משפחה יהודית בארץ", סיפרה ירושלים, שעלתה לארץ בגיל שש וחצי, לחדשות 2 באינטרנט. "כדי לא לשכוח את החלום הזה הם החליטו לקרוא לבת שלהם על פיו".

אך מתברר שלא תמיד קל להסתדר עם שם כל כך מיוחד. "כשאתה ילד, זה נוטה לאכזריות ואתה לוקח את זה למקומות לא נכונים, אבל כשאתה מתבגר אתה מתגאה בשם", הדגישה קפלו והוסיפה: "יש אנשים שכשאני מתקשרת אליהם חושבים שאני ילדה קטנה שעובדת עליהם בטלפון והם מבקשים לדבר עם ההורים".

היום הזה מעניק לסגן ירושלים תחושה של גאווה גדולה. "אתה מבין את המשמעות של השם שלך ביום הזה, להורים שלי לא היה קל לעלות לארץ וזה לקח להם שמונה שנים", סיכמה ירושלים. "זה כיף שיש לך יום עם השם שלך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת