סיני: עשרות טילי נ"מ נחשפו במחסן

במצרים ממשיכים להתלונן על אזהרת המסע החמורה של ישראל לנוסעים לסיני, אך בינתיים ממשיכים להיאבק בתשתית הטרור המתפתחת בחצי האי. כלי תקשורת מקומיים מדווחים הערב כי מחסן נשק נוסף, חמישי במספר ב-72 השעות האחרונות, נחשף ע"י כוחות הביטחון ובו עשרות טילים נגד מטוסים. ביקורת בקהיר: חמאס אחראי לטרור בסיני

כוחות מצריים בדהאב. "אין ביטחון" (רויטרס)

עדות נוספת לקני הטרור הפועלים בחצי האי סיני: כוחות הביטחון המצריים חשפו הערב מחסן אמצעי לחימה בלבו של חצי האי, ובו עשרות טילים נגד מטוסים וחומרי נפץ, כך מדווחים כלי תקשורת במדינה. מדובר במחסן הנשק החמישי שנחשף באזור ב-72 השעות האחרונות.

"כוחות הביטחון חשפו את המחסן הגדול, ובו גם טילים לטווח בינוני", דווח במצרים. מנהל מחלקת הביטחון בצפון סיני סיפר כי המבצע הנרחב של כוחות הביטחון יימשך. "התקבל מידע על קיומו של מחסן חדש ובו טילים נגד מטוסים בלב סיני, וכוחות הביטחון פעלו מיד", אמר. "הטילים נלקחו למקום בטוח על מנת לפוצצם".

מצרים לחמאס: אתם אשמים בטרור

במצרים שבו והאשימו גורמים פלסטיניים ובדואים מקומיים בהברחת ואחזקת אמצעי הלחימה בסיני. בשלושת הימים האחרונים, טענו בקהיר, נמצאו עוד ארבעה מחסנים של אמצעי לחימה ובהם לא פחות מ-82 טילים נגד מטוסים.

בראשית החודש אמרו גורמי ביטחון במצרים מאז נפילת משטר מובארק לפני יותר משנה, פעילי טרור פלסטיניים הוציאו לפועל עשרות פיגועים נגד מטרות מצריות בסיני - רובן ככולן של גורמי ביטחון ומשטרה מקומיים. "חלק מהפיגועים מבוצעים על ידי הזרוע הצבאית של חמאס, 'גדודי עז א-דין אל-קסאם'", אמרו הגורמים והוסיפו כי ב-14 החודשים שחלפו מאז נפל משטר מובארק, הפך סיני לשטח מועד לפורענות, בו מבצעים גורמים פלסטינים ומקומיים, שחלקם מזוהים עם הג'יהאד העולמי, ככל העולה על רוחם. "מספר אזורים, כמו השייח' זייד, מרכז סיני ורפיח נמצאים כעת מחוץ לשליטת כוחות הביטחון", אמרו הגורמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת