סגן הילה בצלאלי בריאיון האחרון: "אני מתרגשת לקראת הטקס ומאוד רוצה להיות שם"

במלאת 30 למותה של סגן הילה בצלאלי באסון בהר הרצל, הגיע לידינו תיעוד של הריאיון האחרון שלה - יומיים לפני מותה. "זה מתקרב, וכל שנה אני נמצאת כאן. הפעם אני מתרגשת במיוחד מכיוון שאני עומדת להשתתף", סיפרה במה שהפך לזיכרון עצוב

יומיים בלבד לפני אסון קריסת גשר התאורה בהר הרצל שגדע את חייה הצעירים, העניקה סגן הילה בצלאלי ז"ל ריאיון אחרון לצוות שסיקר את טקס יום העצמאות לו חיכתה בהתרגשות. "זה מרגש, אני ממש רוצה להיות בטקס", סיפרה בצלאלי בריאיון המצמרר לסרט התיעודי "הטקס" בבימוים של אבי וייסבלאי ואלירן קנולר, שמביא את מאחורי הקלעים של תרגילי הסדר וההכנות לטקס יום העצמאות בהר הרצל.

בצלאלי התייחסה לאפשרות שברגע האחרון לא תזכה להשתתף בטקס ואמרה כי היא מקווה להיות בין המעטים שנבחרים לקחת בו חלק. "אני מקווה להופיע בטקס המרכזי ולא רק בחזרה. אני מבינה שזה לא תלוי בי, ניתן לרוקני להחליט (אל"מ דוד רוקני, מפקד הטקס), אני בטוחה שאחרי כל הזמן הזה הוא יודע לעשות את ההחלטות האלה".

"אני ממש רוצה להיות בטקס", סיפרה הילה בריאיון האחרון בחייה, "במיוחד עכשיו כשזה מתחיל להרגיש אמיתי, זאת כבר לא עוד חזרה, זה אמיתי וזה קורה ועוד מעט האולם והרחבה תתמלא באנשים. אני מאוד רוצה להיות שם".

הקצינה שלא הפסיקה לחייך מהתרגשות במהלך הריאיון סיפרה כי מאז ומתמיד חלמה להשתתף באירוע השיא של יום העצמאות, המתקיים במקום עבודתה של אמה בהר הרצל. "מאז שאני זוכרת את עצמי אני בטקס יום העצמאות בארץ, גם אם היה לי אירועים חברתיים כאלה ואחרים בתיכון, תמיד התחלתי את הערב שלי פה, זה היה משהו שאי אפשר לפספס ולוותר עליו".

"זה טקס עם עוצמה אדירה והוא תמיד מרגש מחדש, יש פה המון כוח, ממלכתיות וזה טקס מדהים לטעמי. בשנה שעברה הגעתי לכאן בתור חיילת ואמרתי לעצמי שאני רוצה להגיע לכאן בשנה הבאה בתור קצינה ולהצדיע. עכשיו אני פה בתור צועדת וזה אפילו מיוחד יותר", סיפרה הקצינה הצעירה שלא זכתה להגשים את חלומה. במקום הרגעים המשמחים, אמה של הילה, סיגלית, הדליקה לזכרה את משואת יום העצמאות יחד עם יו"ר הכנסת רובי ריבלין.

הבוקר: המשפחה עלתה לקברה של הילה

חבריה ובני משפחתה של סגן הילה בצלאלי ז"ל עלו הבוקר לקברה בהר הרצל, והשתתפו באזכרה במלאת 30 יום למותה במהלך החזרות לטקס יום העצמאות. אמה של הילה אמרה מעל הקבר: "נבוא בחשבון עם כל המעורבים".

אמה של הילה ספדה לה מעל קברה, "תדעי שאני גאה בך ושאשמור עלייך", אמרה בבכי. לאחר שבני המשפחה נשאו דברים השמיעו בפני 200 האנשים שהגיעו לטקס את השיר "תגידי" של הזמר שלמה ארצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת