ראש הממשלה נתניהו: "אין הוכחה שאירן תעצור את הגרעין"

במהלך ביקורו בצ'כיה ממשיך ראש הממשלה נתניהו להזהיר מפני תכנית הגרעין האירנית. "הדבר הכי טוב יהיה לפתור את העניין הזה בצורה דיפלומטית, אבל אני לא רואה שום הוכחה לכך שאירן רצינית לגבי סגירת תכנית הגרעין שלה", הדגיש ראש הממשלה

ימים ספורים לפני סבב השיחות הקריטי בין טהרן לשש המעצמות, מדגיש ראש הממשלה בנימין נתניהו בביקור רשמי בפראג, כי הוא סקפטי לגבי כוונתה של אירן לעצור את תכניתה הגרעינית. "אין ראיות לכך שאירן מוכנה לשים סוף לגרעין", אמר נתניהו.

חמש החברות הקבועות במועצת הביטחון של האו"ם וגרמניה מתכוננות לקראת סבב השיחות בינן לבין הרפובליקה האסלאמית שייערך ב-23 במאי בבגדד. נתניהו התייחס לשיחות הללו וטען: "הפגישות יכולות לסתיים בהבטחות ריקות. אירן טובה מאוד במשחק בשחמט הזה".

בנוסף, ישראל ממשיכה לטעון בתוקף שנשק גרעיני בידיה של אירן יהווה איום קיומי על הישרדותה של המדינה היהודית. "מדובר בנושא בעל חשיבות עליונה ביותר", אמר ראש הממשלה. "הדבר הכי טוב יהיה לפתור את העניין הזה בצורה דיפלומטית, אבל אני חייב לציין כי אני לא רואה שום הוכחה לכך שאירן רצינית לגבי סגירת תכנית הגרעין שלה".

ברק: אנו מודאגים ממצב בו אירן לא תיבלם

רק אתמול התייחס שר הביטחון אהוד ברק לסוגייה האירנית, בריאיון ל-CNN במהלך ביקורו בוושינגטון. ברק הדגיש כי ישראל בטוחה שארה"ב תעמוד לצדה כדי למנוע מאירן יכולת גרעינית. "אנו סומכים על ארה"ב שתמנע מאירן יכולת גרעין צבאית", אמר ברק, שחושש כי במפגש בבגדד אירן תנצל את המשא ומתן לטובתה.

בדבריו ציין כי "ישראל לא בשלב של קבלת החלטות אלא בשלב של משא ומתן ונראה בהמשך לאן הוא מתפתח". עוד הסביר כי ישראל שומרת לעצמה את הזכות לפעול להגנתה במדינת במידת הצורך. "אנו מודאים ממצב בו אירן לא תיבלם", אמר השר. במהלך ביקורו בארה"ב ייפגש ברק עם בכירים בממשל האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת