"נכשלתי, בני משפחת פוגל נרצחו"

מח"ט שומרון, אלוף-משנה נמרוד אלוני, נפרד היום מתפקידו בהתבטאות יוצאת דופן. "נכשלתי באיתמר ובכישלוני נרצחו באכזריות בני משפחת פוגל", אמר אלוני. "אין מילים לתאר את העצב והתסכול שחשתי בליל השבת. יזמנו מבצע שכמותו לא היה אחרי פיגוע כזה, ראיתי בעיני הלוחמים שאינם צריכים שיחות מוטיבציה"

אל"מ נמרוד אלוני. "נכשלתי"

אחרי כשנתיים של פיקוד על אחת הגזרות המורכבות ביהודה ושומרון, נפרד היום אלוף-משנה נמרוד אלוני מהחטיבה המרחבית שומרון, והעביר את הפיקוד ליורשו אל"מ יואב ירום.

"להיות מח"ט שומרון זה לעולם לא ללכת לישון עד שלא נגמר שעון הפח"ע", סיפר אל"מ אלוני על תחושותיו. "זה להיות במבצע בעוורתא ולמחרת לחגוג עם זוג שנישא בקבר יוסף. בשום שלב לא הרגשתי בודד, האלופים מזרחי ואלון ומפקד האוגדה מרדכי הרגיעו, ודרשו ממני רק דבר אחד: לתחקר ביושר בכדי ללמוד את הלקחים".

למרות השקט היחסי בגזרתו בשנים האחרונות, לילה אחד מעיב על הקדנציה של אלוני בתפקיד המח"ט – ליל שבת שבו נרצחו חמשת בני משפחת פוגל ביישוב איתמר. "נכשלתי באיתמר ובכישלוני נרצחו באכזריות בני משפחת פוגל", דברי המח"ט. "אין מילים לתאר את העצב והתסכול שחשתי בליל השבת, יזמנו מבצע שכמותו לא היה אחרי פיגוע כזה, החלטנו לא להשאיר אבן הפוכה בכפר עוורתא. ראיתי בעיני הלוחמים שהם אינם צריכים שיחות מוטיבציה".

"בדרכך המקצועית מימשת את משימת ההגנה", נפרד מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תא"ל חגי מרדכי מהמח”ט היוצא. "הצלחת לרתום אזרחים וכוחות הביטחון לערבות הדדית, תוך אמון וההערכה רבה. אני מודה לך על תקופת פיקוד משמעותית ואיכותית".

המח"ט הנכנס, אל"ם ירום, אמר כי הוא "נרגש לקבל את הפיקוד על חטיבת שומרון, אעשה כמיטב יכולתי בכדי לעמוד במשימה", ואילו מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, בירך ואמר: "החומר פה לרשותך אבל הרוח היא שלך. תוביל את זה בהצלחה ובעוז. החטיבה, החיילים והמפקדים, גם מעלייך, איתך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת