אליפות הרפואה הצה"לית: 669 מקום 1

בתחרות קשה וצמודה התחרו היום זה בזה יחידות מיוחדות וצוותי הרפואה של יחידות צה"ל השונות. למקומות הראשונים הגיעו יחידה 669, גדוד "חרב" הדרוזי ופיקוד חיל האוויר. "החיילים באו עם נחישות גבוהה", סיפר מ' ביה"ס לרפואה צבאית. בגלל תקציב: הזוכים קיבלו גביעים ולא מסך פלזמה כנהוג

הסתערו לשדה הקרב, תחרות הרפואה (דו"צ)

מזרק, זיעה וסטטוסקופ: בצה"ל ערכו היום את תחרות הרפואה הצבאית בפעם השנייה, ושורה של יחידות השונות התאמנו מבעוד מעוד כדי להגיע מוכנות ל"קרב" בזירה הרפואית. מאות רופאים, פרמדיקים, חובשים, אחיות וסייעות הסתערו היום על בסיס ההדרכה של חיל הרפואה (בה"ד 10) בצריפין במטרה אחת - לנסות לקטוף את המקום הראשון.

בבית היחידות המיוחדות זכתה במקום הראשון יחידת 669 - יחידת החילוץ וההצלה של חיל האוויר, לאחר שגברה על כל היחידות המיוחדות ובהן יהל"ם וסיירת מטכ"ל. את המקום השני והמכובד גם הוא קטפה יחידת דובדבן.

בבית חטיבות החי"ר הגיע גדוד "חרב" הדרוזי למקום הראשון ולאחריו גדוד 202 של הצנחנים. בין יחידות השריון זכה במקום הראשון גדוד 71 של חטיבה 188. בבית האוגדות זכתה אוגדת יהודה ושומרון, חיל האוויר בתחרות בין הפיקודים ואילו בבית ההדרכה זכתה מגמת מפקדים של בית הספר לרפואה.

"הצבנו אותם בתחנות של טיפול בפצועים, בחנו איך הם מתנהלים באירוע רב נפגעים ובעבודת צוות וכן בחנו אותם בתחנות סימולציה רבות בבסיס", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מפקד בית הספר לרפואה צבאית, אלוף-משנה דני מושיוב. "כל פיקוד שלח צוות מובחר שהתכונן רבות ליום הזה שיהפוך למסורת - החיילים באו עם נחישות גבוהה ועשו מאמצים להגיע ראשונים".

אם בשנה שעברה החיילים נלחמו על מסכי פלזמות בהם זכו המקומות הראשונים, הפעם החיסכון בתקציב הגיע גם לתחרות. "הזוכים קיבלו גביעים ולא באו לקבל את הטלוויזיה - הניצחון בשבילם הוא הגאווה", סיכם אלוף-משנה מושיוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת