עוד התעללות בגבעתי: "ותיקים" הכו והשפילו "צעירים"

במרס האחרון נחשפה פרשת התעללות חמורה בחטיבה, אך כעת נחשפת פרשת התעללות נוספת: 3 חיילים בגדוד שקד נידונו לעונשי מאסר בעקבות תלונות של חיילים "צעירים" על טקסי זובור משפילים ואלימים שעברו על-ידם: הם הוכו באגרופים, בבעיטות ונשפך עליהם נוזל ריחני של סטיקלייט. דובר צה"ל: "האירוע טופל במלוא חומרת הדין"

שוב, התעללות בגבעתי. ארכיון (חדשות 2)

חודשיים אחרי פרשת ההתעללות החמורה בגבעתי, נחשפת פרשה חמורה נוספת בחטיבה: שלושה לוחמים "ותיקים" נשלחו למאסר של עד 30 ימים, לאחר שביצעו טקסי "זובור" בחיילים צעירים בפלוגה - כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". על פי הפרסום, החיילים הצעירים סיפרו שהוותיקים הכניסו אותם למכולה בזה אחר זה, ושם הכו אותם באגרופים ובעיטות.

הפרשה נחשפה לפני כשבועיים, בזמן שגדוד "שקד" בחטיבה התאמן בנבי מוסא. החיילים הצעירים תיארו למפקדיהם מעשים אלימים במיוחד שעברו על ידי הוותיקים: הם ספגו במסגרת "טקסי הקבלה" אגרופים בחזה, ובאחד המקרים אף בעט סגן הרס"פ באשכיו של לוחם צעיר; על פי עדות אחרת, החיילים הוותיקים שפכו על הצעירים נוזלים ריחניים - בהם החומר שנמצא בתוך סטיקלייט.

לפי גרסת החיילים, הוותיקים אסרו עליהם להיכנס למקלחות כאשר יש בהן לוחמים ותיקים. לפי עדות נוספת, נאסר עליהם לשתות חלב. בעקבות האירועים הקשים נשפטו שבעה חיילים, ושלושה מהם נשלחו לעונשי מאסר על עד 30 ימים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בעקבות האירוע האחרון שהתגלה וטופל בחומרה מאחר מגדודי חטיבת גבעתי, החליט מפקד החטיבה, אל"ם עופר לוי, לבדוק באופן מקיף את כלל יחידות החטיבה וזאת על מנת להוקיע אירועים חמורים מסוג זה. במסגרת הבדיקה התגלה המקרה המדובר. בנושא בוצע תחקיר על ידי המפקדים הרלוונטים והאירוע טופל במלוא חומרת הדין. כלל המעורבים באירוע נענשו בחומר. מח"ט גבעתי מגנה את אירועי ה'וותיקות-צעירות' מכל וכל, התנהגות מסוג זה אינה מקובלת בצה"ל ככלל ובחטיבת גבעתי בפרט ועל כן הורה על טיפול באירוע באופן חמור ביותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת