ברק: אירן תנצל את המו"מ לטובתה

שר הביטחון שמבקר בימים אלה בוושינגטון מביע חשש שאירן תנצל את המשא ומתן בבגדד לטובתה. "ישראל לא בשלב של קבלת החלטות", מבהיר ברק בריאיון ל-CNN. "אנו מודאים ממצב בו אירן לא תיבלם". אתמול נחשף בדוח האו"ם כי הסנקציות פגעו בהתחמשות האירנים

בריאיון ל-CNN במהלך ביקורו בוושינגטון, מדגיש שר הביטחון ברק כי ישראל בטוחה שארה"ב תעמוד לצדה כדי למנוע מאירן יכולת גרעינית. "אנו סומכים על ארה"ב שתמנע מאירן יכולת גרעין צבאית", אמר ברק, שחושש כי במפגש בבגדד אירן תנצל את המשא ומתן לטובתה.

בדבריו ציין כי "ישראל לא בשלב של קבלת החלטות אלא בשלב של משא ומתן ונראה בהמשך לאן הוא מתפתח". עוד הסביר כי ישראל שומרת לעצמה את הזכות לפעול להגנתה במדינת במידת הצורך. "אנו מודאים ממצב בו אירן לא תיבלם", אמר השר. במהלך ביקורו בארה"ב ייפגש ברק עם בכירים בממשל האמריקני.

דוח האו"ם: הסנקציות פגעו בהתחמשות האירנים

אמש נחשף דוח האו"ם שמצביע על פגיעה בקצב פיתוח תכנית הגרעין האירנית, כך דיווחה סוכנות הידיעות "רויטרס". מהדוח עולה כי אירן ממשיכה בהעשרת האורניום ובפיתוח תכנית הגרעין - אך ניכר כי הסנקציות פגעו בהתחמשותה של הרפובליקה האסלאמית.

מטיוטת הדוח עולה "הסנקציות מאטות את היכולת של אירן לרכוש כמה מרכיבים קריטיים הדרושים לתכנית הגרעין האסורה של אירן. בקביל נמשכות הפעילויות האסורות, כולל העשרת האורניום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת