שגריר ארה"ב בישראל: מוכנים לתקיפה באירן

בוושינגטון מעדיפים את האופציה הדיפלומטית ומכריזים על כך פעם אחר פעם - אך נראה כי מתחת לפני השטח הכל ערוך לשעת פקודה. התבטאות חריגה של שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו, בכינוס סגור בת"א, חושפת את התכנון האמריקני מאחורי הקלעים. "האופציה הצבאית לא רק אפשרית, היא גם מוכנה", הוא אומר. האזינו לדבריו

דווקא בתקופה בה הסנקציות הבינלאומיות נותנות את אותותיהן, וארצות הברית מנסה להימנע מדיבורים בפומבי על תקיפה צבאית באירן, נשמעת התבטאות חריגה ומאיימת של גורם אמריקני בכיר על ההיערכות למבצע נגד הרפובליקה האסלאמית.

בכנס סגור שנערך אתמול בתל אביב, אמר שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו כי לא רק שכל האופציות נגד אירן מונחות על השולחן - כי אם מעבר לכך: ארצות הברית הכינה את האופציה הצבאית, השלימה למעשה את ההכנות לתקיפה, ואפילו בדקה אותן.

"התכנון הנחוץ נעשה"

"יהיה עדיף לפתור את זה (משבר הגרעין האירני) בדרך דיפלומטית, באמצעות שימוש בלחץ ומבלי להשתמש בכוח צבאי", הבהיר שפירו בכינוס הסגור שהקליט כתב "מקור ראשון", זאב קם. "אבל זה לא אומר שהאופציה הזאת לא אפשרית. היא לא רק אפשרית, היא גם מוכנה. התכנון הנחוץ נעשה על מנת להבטיח שהיא תהיה מוכנה".

בשבוע הבא ישובו לשולחן הדיונים בבגדד נציגי אירן ושש המעצמות, לסבב השני של השיחות על תכנית הגרעין. סגן שר החוץ האירני הצהיר היום כי בכוונת הרפובליקה האסלאמית להגיב בחיוב ליוזמות הקהילה הבינלאומית, "באם תימשך האווירה החיובית מהשיחות באיסטנבול", לדבריו.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק