"מורעל": מגיע מהונגריה בשביל המילואים

כשברק בלטמן עזב את ישראל להונגריה הוא ידע שהוא ישוב כמה פעמים בשנה בשביל לשרת במילואים. כל שנה הוא מגיע שלוש פעמים בטיסה על חשבונו לאימון שרחוק מאוד משגרת החיים שלו בבודפשט. את האימון הוא מארגן מביתו בחו"ל "זה קצת סוריאליסטי", האו אומר ומסביר שחברתו ההונגריה כבר קיבלה את זה בהבנה: "אומרת שזה סקסי"

מארגן את האימון מהונגריה, בלטמן במילואים (דו"צ)

הוא בן 30, גר בהונגריה ועובד במערכת הביטחון, אבל מקפיד להגיע שלוש פעמים בשנה בטיסה מיוחדת על חשבונו בשביל לשרת במילואים בישראל: ברק בלטמן הוא ישראלי שלא הכרתם - מתגורר בבודפשט אבל לא יכול לשכוח את חבריו לפלוגה בגדוד 719 בפיקוד מרכז.

לפני יותר משלוש שנים הוא הגיע לבודפשט בשביל לעבוד. לאחר זמן לא רב הוא הכיר את חברתו ההונגריה בשנתיים האחרונות, שבתחילת הקשר לא הבינה מדוע הוא טס לישראל ועולה על מדים. "היא הייתה קצת בהלם מכל העניין וזה היה נראה לה מוזר שמישהו עולה על מדים, נוסע בג'יפ צבאי ומקבל נשק, אבל היא כבר התרגלה וראתה תמונות שלי ואמרה שזה סקסי", סיפר סגן במילואים בלטמן לחדשות 2 באינטרנט, לרגל שבוע מערך המילואים המצוין השבוע בצה"ל.

בזמן שהוא ירוץ באימון בחולות בישראל בחודש יולי הקרוב היא תטוס עם חברותיה לסדנת יוגה בבאלי שבאינדונזיה. "בפעם האחרונה התאמנו חודש ימים באזור הר חברון ודיברנו רק באמצעות הסקייפ", הוא מציין.

בזמן שהותו בחו"ל הוא גם דואג לארגן את אימון המילואים בארץ. "את הצו אני מקבל לבית הוריי בישראל אבל החיילים שלי מקבלים את הצווים ואני שולח להם מיילים מהונגריה, בודק אם יש בעיות לקראת התרגיל ומתאם את זה עם מפקד הגדוד - זה קצת סוריאליסטי אבל זה קורה", הוא מדגיש. "היום זה לא סיפור גדול להוציא פטור ממילואים", הוא מסכם. "מי שמגיע הוא בעצם מתנדב בגלל הערכים והאווירה המיוחדת".

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק