חיל האוויר חגג - וסגר את השמיים

גורמים ברשות התעופה האזרחית ותושבים במרכז הארץ תוקפים בחריפות את חיל האוויר, בעקבות החלטתו לסגור מרחבים אווירים רבים כדי שהטייסים יוכלו להתאמן למטס החגיגי לרגל חילופי מפקד חיל האוויר. גורם ברשות התעופה: "מדובר בשערורייה ועזות מצח". דובר צה"ל בתגובה: "המרחב האווירי נסגר לצרכי בטיחות"

מטס חיל האוויר בשמיים. היה שווה? (חדשות 2)

היום החליף אלוף אמיר אשל את אלוף עידו נחושתן כמפקד חיל האוויר, וכמו בכל טקס חילופי מפקדים בחיל, נערך מטס הצדעה מרשים מעל בסיס חיל האוויר בחצור. אלא שלקראת המטס החגיגי החליט חיל האוויר לסגור מרחבי טיסה גדולים בשמי ישראל - כדי שהטייסים יוכלו להתאמן.

גורמים ברשות התעופה האזרחית סיפרו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי ההודעות שהועברו מחיל האוויר לרשות אסרו את הטיסה באיזורי ירושלים, לטרון, מצדה, חלקים מהנגב והאזור שסמוך לבסיס החיל בחצור.

רבים מתושבי האזורים שנאסרו לטיסה כועסים מאד על החלטת הצבא. "נגרמו הפסדים כלכליים כבדים לחברות אזרחיות וחקלאיות ברחבי הארץ", אמר אחד התושבים הזועמים. "וכל זה לא בגלל סיבות מבצעיות, אלא כדי שחיל האוויר יוכל לחגוג את חילופי המפקד".

גורם בכיר בתעופה האזרחית בישראל הוסיף כי "מדובר בשערורייה ועזות מצח שחיל האוויר סוגר אזורים נרחבים שלמים למספר שעות ומכתיב ומנחית הנחייה. לא מדובר באירוע צבאי, אלא במטס פרידה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לידיעה: "מדובר בסגירות של אזורים אוויריים לפרקי זמן קצרים לצרכי בטיחות, אשר תואמו עם הרשויות המוסמכות על פי הנהלים המקובלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת