היום: שביתת האסירים צפויה להסתיים

מקורות פלסטינים מדווחים כי האסירים המנהליים הגיעו להבנות עם נציגי השב"ס וצפויים לסיים במהלך היום את שביתת הרעב. ההסכם שהתגבש יוצג בפני ועד האסירים ואלה יחליטו האם לקבלו. מקורות המעורים בפרטי ההסכם מסרו לעיתון "הארץ" כי מרבית דרישותיהם של האסירים נענו

הסוף לשביתת האסירים? ארכיון (רויטרס)

גורמים ברשות הפלסטינית מדווחים כי שביתת הרעב של קרוב ל-2,000 אסירים פלסטינים צפויה להסתיים במהלך היום לאחר שאלה הגיעו להבנות עם נציגי שירות בתי הסוהר שניהלו איתם משא ומתן אינטנסיבי במהלך השבוע האחרון, כך מפרסם הבוקר עיתון "הארץ".

ההסכם שהתגבש יוצג היום בפני ועד האסירים הפלסטינים בכלא אשקלון והם שיחליטו האם לקבלו בשם האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל. מקורות המעורים בפרטי ההסכם אמרו לעיתון "הארץ" כי ההבנות שהושגו  עונות על מרבית דרישותיהם של האסירים.

בסוף השבוע האחרון חלה התקדמות משמעותית במו"מ שניהלו נציגי האסירים עם בכירי השב"ס במטרה להגיע להבנות בטרם תהיה סכנה ממשית לחייו של אחד האסירים, דבר שעלול היה לגרום למחאות אלימות בשטחי הרשות הפלסטינית. האסירים מחו על תנאי מאסרם שהורעו מאז חטיפת החייל גלעד שליט. בין הסוגיות שעלו בפגישות עם נציגי השב"ס היו מדיניות הבידוד בבתי הסוהר, דרישה להמשיך וללמוד לתארים אקדמיים והחזרתם של ביקורי המשפחות מרצועת עזה.

לאחרונה גורשה לעזה האסירה המנהלית הנאא' שלבי, לאחר ששבתה רעב במשך 43 ימים. חודש לפני כן שוחרר גם איש הג'יהאד האסלאמי חאדר עדנאן שמצבו הרפואי הידרדר לאחר שביתת רעב בת 66 ימים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת