כמעט אסון: מצנחי הצנחנים הסתבכו באוויר

דרמה בשמי פלמחים: שני מצנחים של חיילים מבית הספר לצניחה שביצעו אימון באוויר הסתבכו זה בזה בגובה רב, ואחרי לא מעט רגעי חרדה - איכשהו זה נגמר בשלום. כך זה נראה בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2

זו הייתה צניחת סוף מסלול של חיילי צנחנים, הכל לאור יום ובלי ציוד קרבי, אבל למרות הכל - בתוך שניות החלה הדרמה בשחקים, שצולמה לכל אורכה וכמעט הסתיימה באסון.

בעגה הצבאית זה נקרא "מפגש צונחים". בתמונות המתעדות את האירוע שהגיעו לידי חדשות 2 ניתן לראות כיצד המצנח של אחד הצנחנים מסתבך בגופו של הצנחן השני. הוא לא חיכה הרבה - ומיהר לפתוח את המצנח הרזרבי הלבן.

גם הצנחן הראשון ניסה לפתוח את המצנח הרזרבי שלו, אבל בתמונות ניתן לראות שהמצנח נצמד לפניו ו'מסרב' להיפתח. בזמן הזה השניים ממשיכים לצלול מטה במהירות מסחררת.

המצב הלך והסתבך. בשלב הזה ניתן לראות בתמונות את מה שמכונה "נר": המצנחים הראשיים של שני הצנחנים הסתבכו זה בזה, כשהצנחן העליון מנסה להאט את הקצב באמצעות המצנח הרזרבי. בסופו של דבר, הצליחו שני הצנחנים להשלים את הצניחה בשלום - וזאת תוך תמרון שארך דקה בלבד.

זו רק צניחה אחת מתוך אלפי צניחות שעוברות בשלום מדי שנה, אבל התמונות האלה ממחישות את חשיבות האימון המוקדם של הצנחנים ואת הסיכון שכרוך באתגר מבצעי כזה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "החיילים פעלו על פי ההנחיות והתרגולת, ולאחר תחקיר - עולה כי פעלו כנדרש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת