ההוכחה: "שרטוט של מבנה לפיתוח נשק גרעיני באירן"

אחרי תמונות הלווין וההאשמות על היעדר שיתוף פעולה עם הקהילה הבינלאומית - מגיעה הוכחה חותכת נוספת לכוונותיה של אירן בתכנית הגרעין. שרטוט של אחד המבנים במתקן הצבאי פרצ'ין שליד טהרן, שדלף לסוכנות AP, מוכיח כי הרפובליקה היאסלאמית שוקדת על הפרויקט בסתר. "השרטוט מדויק", אומר הגורם שהדליף את השרטוט

עדות נוספת לכוונותיה הצבאיות של אירן בתכנית הגרעין: שרטוט הדמיה מיוחד של המתקן הצבאי פרצ'ין, המפורסם הערב בסוכנות הידיעות AP, חושף כי הרפובליקה האסלאמית פועלת לקידום תכנית הגרעין שלה. בסוכנות הידיעות סירבו לחשוף מהיכן הגיע השרטוט, והסתפקו בדיווח לפיו המקור הוא "מדינה שעוקבת אחר תכנית הגרעין של אירן".

בשרטוט נראה המבנה, ובהסבר שניתן לו נטען כי מדובר במבנה שנועד לפתח נשק גרעיני. אירן הכחישה כי היא פועלת בכיוון פיתוח תכנית גרעין צבאית וממשיכה לטעון בפומבי כי מטרות תכנית הגרעין שלה הן "לצרכי שלום בלבד". עם זאת, בראיון שהעניק ל-AP הגורם שהעביר את התמונה, נמסר כי "השרטוט מדויק".

התמונות המפלילות מפורסמות שבוע בלבד לפני הסבב השני של השיחות בין אירן לנציגי שש המעצמות, בנושא תכנית הגרעין האירנית בבגדד.

"תמונות לווין המוכיחות ניסוי גרעיני"

אין מדובר ב"אקדח המעשן" הראשון שמחזיקה הקהילה הבינלאומית באשר לתכנית הגרעין האירנית. דיפלומטים בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בווינה חשפו בחודש מרס השנה כי תמונות לווין שהגיעו לידי אנשי הסוכנות מוכיחות שאירן העלימה שרידים ועקבות במתקן הצבאי פרצ'ין, שהעידו על ניסוי גרעיני שבוצע במקום.

לטענת הדיפלומטים, ששוחחו בעילום שם עם סוכנות הידיעות AP, קיימת סבירות גבוהה שאכן ניסוי גרעיני נערך בבסיס פרצ'ין, וכי סימנים של כלי רכב על אדמתו מעידים על הניסיון לטשטש את "הראיות המפלילות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת