צל"ש ללוחם גולני שנהרג בפיגוע בכביש 12

סמ"ר משה נפתלי ז"ל היה בפעילות שוטפת עם פלוגתו, בזמן שמחבלים פתחו במתקפה משולבת על אוטובוס ורכבים פרטיים בכביש 12, לאורך גבול ישראל מצרים, באוגוסט שעבר. כששמע על הפיגוע - מיהר למקום, הרג שני מחבלים - אך נהרג בחילופי האש. הערב העניק אלוף פיקוד הדרום למשפחתו צל"ש

צל"ש ללוחם שנהרג בפיגוע התופת בדרום: אלוף פיקוד הדרום העניק היום צל"ש למשפחתו של סמ"ר משה נפתלי ז"ל, מ"פ בפלוגת "עורב" בגולני, על התנהלותו במהלך פיגוע התופת בכביש 12 בדרום, בחודש אוגוסט האחרון. נפתלי ז"ל הצליח להרוג שני מחבלים לפני שנהרג במתקפת הטרור המשולבת, שגבתה את חייהם של שישה בני אדם נוספים.

סמ"ר נפתלי ז"ל היה באותה העת בפעילות ביטחון שוטף עם פלוגתו, וכאשר זיהה את המתרחש בזירת הפיגוע, הוביל את כוח ההתערבות. "הציון לשבח מוענק על כך שהצוות בפיקודו של סמ"ר נפתלי ז"ל התעשת במהירות והבין כי מדובר באירוע טרור וחתרו למגע שוב ושוב", אמר באירוע הענקת הצל"ש מפקד חטיבת גולני, אלמ" אופק בוכריס. "הצוות הפך את הקערה על פיה, וסמ"ר משה נפתלי ז"ל סימל את האתוס הצבאי - את הדרך בה על מפקד לפעול בשטח. היה ערך לעשייתו, הוא מהווה חץ שמסמן את המשך כיוון הדרך בצה"ל".

תעודות הוקרה למסייעים נוספים בזירת הפיגוע

גם אלוף פיקוד הדרום טל רוסו נימק את ההחלטה להעניק לנפתלי את הציון לשבח. "אירוע זה היה טרגי בתוצאותיו, אולם נמנע אירוע חמור שבעתיים בזכות החתירה למגע שהראה סמ"ר נפתלי ז"ל", אמר באירוע. "היה זה אירוע בסדר גודל של חיזבאללה. אין ספק שפעולותיו שיבשו את האירוע וסיכלו את תוכניות המחבלים".

במהלך הפיגוע בעין נטפים נכחו במקום כוחות רפואה, שגם להם הוענקו אות הוקרה ותעודות הערכה. ד"ר איל ברבלק, שהיה בדרכו לאילת במקרה וכששמע על הפיגוע החליט מיוזמתו להגיע לזירה, קיבל ממפקד פיקוד הדרום אותו הוקרה על טיפול רפואי תחת אש; גם למשה לזרוביץ', חובש מד"א שהוקפץ לטפל בפצועים בזירת האירוע ולרב"ט אנסטסיה בגדלוב, חובשת צבאית שפעלה בזירה, הוענקו תעודות הערכה על פועלם בזמן הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת