דיווח במצרים: עסקה לשחרור עודה טראבין - "בתוך שעות"

האסיר הישראלי שנידון ל-25 שנות מאסר וריצה כבר 12 בכלא המצרי בדרך לישראל, כך על פי מקורות במצרים. העיתון "אל-אהראם": ישראל תשחרר 63 אסירים מצריים בתמורה. "שגריר ישראל דחה את יציאתו לישראל כדי להשלים את המו"מ", דווח בקהיר

עודה טראבין. בדרך לישראל? (חדשות 2)

האם אחרי גל הדיווחים - האסיר הישראלי בדרך לישראל? במצרים מדווח הבוקר כי עסקה לשחרורו של עודה טראבין, היושב בכלא המצרי כבר 12 שנים, תיחתם בשעות הקרובות. לידיעה זו אין כל אישור בשלב זה בישראל.

במסגרת העסקה, על פי הדיווח הבוקר בעיתון "אל-אהראם", תשחרר ישראל 63 אסירים מצריים היושבים בבתי הכלא בישראל - בתמורה לשחרורו של טראבין, שהורשע בריגול לטובת ישראל ונידון ל-25 שנות מאסר.

"המגעים נמשכים גם בשעה זו"

חבר מועצת העם המצרית מטעם מחוז צפון סיני, עבד אללה אבו גהאמה, אמר בראיון לעיתון כי המגעים בין ישראל למצרים נמשכים גם בשעות אלו, והביע תקווה כי הסכם ייחתם בשעות הקרובות. אמש דווח במצרים כי שגריר ישראל במצרים יעקב אמיתי דחה את שובו לישראל לחופשת סוף השבוע, במטרה להשלים את המשא ומתן המיוחד בעסקה.

כבר בחודש שעבר דווח על התקדמות משמעותית במגעים בין ישראל למצרים בנושא העסקה לשחרור טראבין. על פי הדיווחים אז, תוכנן לבצע את העסקה ב-25 באפריל, יום שחרור סיני, אך זו לא יצאה לפועל בסופו של דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת